Kineziterapijos studijų programos dėstytojų vizitas

ErasmusKovo 27–31 dienomis pagal Erasmus+ dėstytojų mainų programą Kineziterapijos studijų programos dėstytojos Vilija Žebrauskaitė ir Toma Petkutė svečiavosi Suomijos sostinėje esančiame Arkados taikomųjų mokslų universitete (Arcada University of Applied Sciences), kur skaitė paskaitas ir vedė praktikos darbus kineziterapijos studentams.

Arkados taikomųjų mokslų universitetas yra mėgstamas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kineziterapijos studijų programos studentų, kurie dažnai renkasi šią mokymo įstaigą Erasmus studijoms. Tai – daugiaprofilinė aukštoji mokykla, rengianti technologijų, kultūros ir komunikacijų, socialinių mokslų, sporto bei biomedicinos srities specialistus. Universitete vykdomos bakalauro ir magistrantūros studijos, skirtos įrodymais grįstiems praktiniams įgūdžiams lavinti. Sveikatos ir socialinių mokslų fakultetas yra didžiausias universitete. Jame studijuoja daugiau nei 1100 studentų ir dirba apie 50 kineziterapijos, ergoterapijos, slaugos bei socialinių mokslų specialistų. Susipažinome su šio fakulteto patalpomis bei materialine baze, bendravome su Kineziterapijos studijų programos dėstytojais ir studentais.

Ypatingas dėmesys Kineziterapijos studijose skiriamas ligų profilaktikai bei visuomenei šviesti apie fizinį aktyvumą, pabrėžiamas komandinis darbas. Studentai bendrauja su bendruomene, bendradarbiauja su asmenų, sergančių neurologinėmis bei atramos ir judėjimo sistemos organų

ligomis, organizacijomis. Svečiuojantis universitete teko stebėti studentų organizuojamas kineziterapijos procedūras senjorams. Pirmojo ir antrojo kursų studentams skaitėme paskaitas ir vedėme praktikos darbus apie kineziterapiją esant kūno padėties valdymo sutrikimams bei kaklinės stuburo dalies problemoms. Studentai domėjosi šiomis temomis, praktikos darbų ir paskaitų metu buvo labai aktyvūs. Besisvečiuodamos Arkados taikomųjų mokslų universitete įsitikinome aukšta šios mokymo įstaigos studijų kokybe, akademiškai palankia aplinka ir draugiška universiteto bendruomene, aptarėme tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Toma Petkutė,

LSMU MA Reabilitacijos klinika