Kauno „Aistės-LSMU“ su Universiteto vardu pradeda vilčių sezoną

Moterų krepšinio klubo Kauno „Aisčių“ pavadinimą papildė Universiteto inicialai. Atsinaujinusi, pajėgiomis sportininkėmis pasipildžiusi Kauno „Aisčių-LSMU“ komanda apsilankė Universitete ir susitiko su LSMU vadovais.

LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas pabrėžė, jog paramos Kauno moterų krepšinio komandai projektas – vienas iš nedaugelio su Kauno miesto savivaldybe bendrai plėtojamų projektų, kurio tikslas – sveikas ir išsilavinęs Kaunas.

„Universiteto misiją suprantu kaip pareigą išugdyti išlavintus, sveikus žmones, kurie kurs mūsų ateities gerovę. Nors LSMU – ganėtinai specializuota aukštoji mokykla, nesame vien „žinių kalvė“, universitetas visada buvo ir bus kur kas daugiau – tai pilietinės visuomenės inkubatorius. Parama Kauno „Aistėms-LSMU“ – tai dar viena proga pabrėžti fizinio aktyvumo ir sporto naudą“, – sakė prof. Remigijus Žaliūnas.

Rektorius neslėpė: greitai apsispręsti dėl Universiteto paramos turėjo įtakos pačios geriausios LSMU bičiulio, gerbiamo krepšinio trenerio Vlado Garasto rekomendacijos.

Į susitikimą Universitete atvyko ir pats legendinis krepšinio treneris, konsultuojantis komandą „Aistės-LSMU“.

Susitikime, kuriame nuotaikingai diskutuota ne tik apie sportą ir pergales, bet ir apie sveikatą, taip pat dalyvavo LSMU MA kanclerė prof. Daiva Rastenytė, LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis, LSMU administracijos ir finansų direktorius Justas Babarskas.

„Kaune, kuris visada buvo laikomas Lietuvos krepšinio sostine, atsirado komanda, pajėgi pakelti moterų krepšinio žaidimą į aukštesnį lygį. Labai džiaugiuosi, kad atsirado puikus rėmėjas – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas“, – sakė V.Garastas, Kauno „Aistėms-LSMU“ iškėlęs ambicingus ateities tikslus – siekti tapti Lietuvos čempionėmis, tapti komanda, kuri žaistų ir Eurolygoje. 

Susitikimo metu aptarti šiųmečio sezono planai ir viltys, Universiteto atstovams pristatyta „Aisčių-LSMU“ komanda: treneriai ir krepšininkės, tarp kurių – ir perspektyvios nacionalinės Lietuvos rinktinės narės.

„Atvykome padėkoti už Universiteto paramą, esame labai patenkinti Universiteto sporto baze, džiugu, kai galime susitelkti vien į krepšinį, tad pasitinkame naują sezoną su šypsena, gera nuotaika ir pirmąja svaria pergale: Druskininkuose laimėjome tarptautinį turnyrą“, – kalbėjo klubo vadovas Petras Aleksonis.

Šį sezoną „Aistės-LSMU“ varžysis dviejuose čempionatuose: vietiniame Lietuvos ir  tarptautinėje “MultiGyn“ Moterų lygoje, kurioje dalyvaus komandų ir iš kitų Baltijos šalių. Pasak P. Aleksonio, komandos tikslai – žaisti Lietuvos čempionato finale, taip pat tikimasi pelnyti medalį tarptautinėje Moterų lygoje, kurioje „Aistės-LSMU“ žais pajėgesnėje komandų grupėje.

Vis dėlto susitikime su LSMU vadovais daug kalbėta ne vien apie būsimas pergales.  

„Žvelgiant į ateitį, pats svarbiausias dalykas yra net ne pergalės, o jūsų sveikata“, – žvelgdamas į jaunas krepšininkes, pabrėžė Universiteto rektorius.

Krepšinio treneris Vladas Garastas jaunoms krepšininkėms priminė: didysis sportas ir sveikata – neretai sunkiai suderinami dalykai, todėl labai svarbu, kad fizinį sportininkių krūvį ir jų sveikatos būklę stebėtų specialistai. Su komandos atstovais aptartos Universiteto galimybės sportininkių sveikatos priežiūros, fizinio krūvio įvertinimo ir kitų sveikatos tyrimų srityje.

LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis paragino krepšininkes pasekti LSMU studijuojančios savo komandos narės pavyzdžiu ir apsvarstyti studijų Universitete galimybes. 

Komandos „Aistės-LSMU“ kapitonė, Lietuvos nacionalinės rinktinės narė Kristė Druskytė LSMU rektoriui prof. Remigijui Žaliūnui įteikė originalų krepšinio kamuolį su komandos narių autografais, padovanojo marškinėlių su komandos atributika.

„Mūsų šalis garsi vyrų krepšiniu. Pripažindami lygiavertiškumą ir pagarbą vienodoms galimybėms, didžiuojamės tapę būtent moterų krepšinio komandos dalimi“, – sakė LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.