Jubiliejinis 10-asis sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“

Balandžio 30 d. Birutės parke, Palangoje vyko jubiliejinis 10-asis sveikatinimo renginys "Pasirūpink ir savo sveikata"skirtas Medicinos darbuotojų dienai paminėti. Šiais metais sveikatinimo renginio organizatoriai (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas) sulaukė per 200 dalyvių .

Prieš dešimt metų šio renginio idėja kilo šviesaus atminimo LSMU Elgesio medicinos direktoriui dr. Robertui Bunevičiui, kuri iki šiol tebegyvuoja. Sveikatinimo renginys kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, ne tik iš Palangos, bet ir iš visos Lietuvos, kurie ne tik papuošia renginį, bet ir prisideda prie motyvacijos sportuoti didinimo.

Šiais metais dalyvius į renginį viliojo ne tik puikus oras bet ir gausūs svečių pasirodymai. Sveikatinimo renginį iškilmingai atidarė Palangos miesto pučiamųjų orkestras (vad. Vygantas Rekašius) ir šokėjų pasirodymas, o sveikinimo žodį tarė LSMU Elgesio medicinos instituto direktorė dr. Narseta Mickuvienė. Prieš bėgimą renginio dalyviai galėjo pasimokyti šiaurietiško ėjimo technikos, kurią pravedė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės. Dalyvių ištvermę ir koordinaciją Tai Chi pratimais stiprino LSMU Elgesio medicinos instituto kineziterapeutė Roberta Bikuličienė, o prieš startą dalyviams apšilti padėjo karatė klubo OKINAVA auklėtiniai. Dalyviai 5 km atstumą įveikė bėgdami, eidami, ar žingsniuodami su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Po bėgimo renginio gerą nuotaiką palaikė ir viktorinos apie sveikatą apdovanojimai, šokių klubo "Palangos Vėtrungė" (vad.Birutė Gikarienė), saksofonininko Nojaus Baluškevičio (vad. vad. Raimondas Žilius) ir Palangos miesto jūros šaulių vyrų choro (vad. Rimgaudas Juozapavičius) pasirodymai. Po visų pasirodymų ir rungčių, pilni įspūdžių ir puikios nuotaikos dalyviai rinkosi į Skautų slėnį, kuriame vaišinosi kareiviška koše, virtomis bulvėmis su žemaitišku kastiniu, ir dar ilgai bendravo.

Šis puikus renginys nebūtų įvykęs be LSMU Elgesio medicinos instituto darnaus komandos darbo ir rėmėjų. Todėl nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti šį renginį: Palangos botanikos parkui už leidimą naudotis parko infrastruktūra, Palangos sporto mokyklai už trasos pažymėjimą.

Renginio metu kilusi sveikatinimo idėja paskatino organizuoti rytines mankštas, kurios bus vedamos visą vasarą. Palangos miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į nemokamas mankštas birželio-rugpjūčio mėnesiais, darbo dienomis 7.30 val. ryte, kurios vyks LSMU Elgesio medicinos instituto (Šliūpo g. 7) vidiniame kieme. Dėl išsamesnės informacijos apie nemokamas rytines mankštas teiraukitės telefonu 8 460 30012 arba el. paštu emi@lsmuni.lt.

Elgesio medicinos instituto inf.