Didžiausioje studijų mugėje – abiturientų pažintis su LSMU

Vasario 6–7 dienomis gausi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) komanda užbaigė studijų mugių maratoną – dalyvavo didžiausioje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“.

Fakultetų atstovai, iš kurių daugiausiai – studentai, renginyje dalyvavusiems jaunuoliams siuntė žinią, jog LSMU įgytos profesijos ateityje nepakeis jokie robotai, taip pat pristatė studijas Universitete ir papasakojo, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis LSMU. Parodoje dalytasi ir studentiško gyvenimo įspūdžiais.

Abiturientus šiemet ypač domino pagrindiniai studijų Kaune ir Vilniuje skirtumai, praktikos galimybės studijų metu, studijų LSMU trukmė, mokymosi ciklais ypatybės, studijų kaina.

Renginio dalyvius sveikinęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ragino jaunimą rinktis studijas Lietuvoje ir aklai nesivadovauti kitų patarimais ir nuomone. „Nebijokite rinktis patys, nežiūrėkite, kas madinga ar perspektyvu, kaip rašoma įvairiuose šaltiniuose, ar netgi ką kartais sako tėvai. Sprendimus priimkite patys“, – patarė S. Skvernelis.

Pasak Vyriausybės vadovo, tokios studijų parodos yra unikali proga moksleiviams pamatyti visa tai, ką turi mūsų švietimo sistema. Jo teigimu, nereikia bijoti ir amžino klausimo „kur stoti ir kaip nesuklyst?“ – kiekvienas turi teisę rinktis jiems artimas studijas.

Parodos atidaryme dalyvavo ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Pasak jo, jaunuoliai turėtų stoti ten, kur nori patys ir kur mato didžiausias perspektyvas. „Dėkoju universitetams, kolegijoms ir profesinėms mokykloms, kurios jei ir konkuruoja, tai tik dėl to, kad supranta, kaip svarbu kurti galimybes, atverti tai, kas leistų asmenybei pasirinkti teisingą kelią“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Ministras pabrėžė, kad labai svarbu žinoti, kokios profesijos šalyje, Europoje ir visame pasaulyje yra reikalingiausios, kur galima geriausiai realizuoti savo žinias. Taip kiekvienas žmogus galės kurti didžiausią vertę.

Paroda „Studijos 2020“ – didžiausia tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šiemet po vienu stogu pristatyti Lietuvos ir užsienio universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos, verslo įmonės, neformalus ugdymas, dalyviams teiktos karjeros konsultacijos.

Vilniuje vykusi studijų paroda LSMU atstovams šiemet buvo jau trečioji. Prieš mėnesį, sausio 10 dieną, gausus Universiteto atstovų būrys vyko į Klaipėdą, kur dalyvavo didžiausiame uostamiesčio studijų ir karjeros renginyje „Studijų regata‘20“, o sausio 23 dieną studijas LSMU pristatė Kaune vykusiame renginyje „Aukštųjų mokyklų mugė 2020“.