Ateitį planuok šiandien!

2017-03-02

AteitiVasario 23 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusios Karjeros dienos nebuvo panašios į vykusias anksčiau. Tai buvo pirmasis renginys Lietuvos sveikatos mokslų universitete, į kurį buvo pakviesti visos Lietuvos mokyklų abiturientai ir kiti moksleiviai, susidomėję biomedicinos mokslais. Jie turėjo progą atvažiuoti pasižiūrėti LSMU, susipažinti su Universitetu ir jo padaliniais, pasidomėti konkursiniais balais, studijų programomis ir kt. Taip pat tai buvo išskirtinė galimybė susipažinti su potencialiais darbdaviais, pabendrauti su galbūt būsimais studentais ir kolegomis. Kartu tai buvo gera proga jau esamiems LSMU studentams pabendrauti su dominančių firmų atstovais, sužinoti apie praktikos ir įsidarbinimo galimybes. Šis renginys išskirtinis tuo, kad jis tarsi sujungė Atvirų durų bei Karjeros dienas ir buvo pavadintas „Ateitį planuok šiandien“. Organizatoriai nesistebi, kad šis renginys sulaukė tiek daug dėmesio. Renginio dieną LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro pastatą aplankė apie 1 tūkst. žmonių.

Susirinkusius pasveikino LSMU prorektorius prof. Kętutis Petrikonis. Prorektorius sakė, kad gabiems ir žinantiems ko nori siekti, LSMU yra puikiausia vieta karjeros pradžiai. Visiems, ne tik studentams, prof. K. Petrikonis palinkėjo renginyje „Ateitį planuok šiandien“ rasti atsakymus į visus rūpimus klausimus.

LSMU Priėmimo komisijos pirmininkė doc. Marija Stankevičienė paskaitė pirmąjį pranešimą ir paskelbė renginio pradžią. Išklausę pranešimą, abiturientai buvo pakviesti keliauti į taip vadinamą „Fakultetų alėją“. Čia jų laukė 7 LSMU fakultetų stalai. Prie jų abiturientai bendravo su fakultetų dėstytojais ir studentais, klausėsi alumnų pasisakymų.

Renginys „Ateitį planuok šiandien“ vyko LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro 3-ose auditorijose. Viena auditorija buvo skirta abiturientams ir jų pažinčiai su LSMU. Čia buvo pristatytos studijų programos, konkursiniai balai, pokyčiai ir kita, ką būtina žinoti, ruošiantis stoti į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.

Viena iš trejeto auditorijų buvo skirta individualiems pranešimams. Medicinos fakultetą baigusi Simona Stankevičiūtė skaitė pranešimą „Kodėl jauni gydytojai imasi visuomeninės veiklos?“ Taip pat MF baigęs Martynas Gedminas kalbėjo tema „Skubioji medicina – sveikatos sistemos „shopping floor“. Veterinarijos fakultetą baigę Vilius Dovydauskas ir dr. Kęstutis Mažeika skaitė pranešimus apie profesiją, kuri gydo žmoniją, ir apie karjeros galimybes LR Seime. Farmacijos fakultetą baigusi Eglė Pavydė – apie šį fakultetą ir pasakojo. Tai buvo ne tik pasakojimai apie fakultetus. Iš kalbėjusiųjų abiturientai išgirdo jų autentiškas sėkmės istorijas.

Kitoje auditorijoje rinkosi įmonių, ligoninių atstovai. 24 organizacijų kolektyvų nariai pasakojo apie savo darbovietes ir siūlė konkrečias karjerų perspektyvas jų įstaigose.

Trečioji auditorija buvo skirta farmacinėms įmonėms ir vaistinėms.

Renginyje „Ateitį planuok šiandien“ dalyvavo ne tik svečiai, bet ir LSMU organizacijos.

„Pranešimų buvo perskaityta tiek daug, kad kiekvienas lankytojas galėjo pasirinkti tai, kas jam aktualu, kas jam prie širdies ir maga sužinoti“, – po renginio prisiminimais dalijosi LSMU Karjeros centro karjeros konsultantas R. Pranevičius.

Organizatoriai džiaugiasi sulaukę atgalinio ryšio. Abiturijentai ir kiti moksleiviai dėkojo už žinias, informaciją bei galimybes pabendrauti su LSMU studentais ir dėstytojais. Renginys apjungė teoriją ir praktiką. Moksleiviai dalyvavo gaivinimo, pirmosios pagalbos ir kt. mokymuose.

Organizatoriai tikisi, kad ši pirmoji jungtinė Karjeros ir Atvirų durų diena „Ateitį planuok šiandien“ taps tradicine, augs bei plėsis ir ateityje bus organizuojama Kauno „Žalgirio“ arenoje ar net Laisvės alėjoje.

„Renginys pasisekė ir buvo labai populiarus. Dėkoju kolegoms LSMU Karjeros centro vadovei  Linai Gedmintaitei, LSMU Karjeros centro administratoriui Linui Šablinskui, kurie labai daug dirbo, kad renginys įvyktų būtent toks, koks jis ir buvo, – sakė Robertas Pranevičius, atsakingas už renginio „Ateitį planuok šiandien“ organizavimą LSMU Karjeros centro karjeros konsultantas. – Tikimės, kad renginys „Ateitį planuok šiandien“ jau rado savo vietą LSMU kalendoriuje. Manome, šis renginys padės jaunimui ne tik atrasti savo pašaukimą, gyvenimo kelią, bet ir motyvaciją likti Lietuvoje bei dirbti jos žmonių labui.“

 

Džiuljeta Kulvietienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba