Aktuali informacija studentams del koronaviruso

Mieli studentai,
Šiame tekste atsakyta į daugelį pastaruoju metu jums iškilusių klausimų, todėl rekomenduojame jį perskaityti iki galo.

Bendra situacija

Kaip jau žinote, nuo pirmadienio visoje Lietuvoje įsigalioja karantinas, kuriame numatyti įvairūs apribojimai iki kovo 30 d., švietimo įstaigoms nurodyta organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

Mūsų universitete iki kovo 27 d. yra sustabdytas studijų procesas visose studijų pakopose ir visų studijų formų ir kursų studentams, įskaitant klinikinę medicinos praktiką (internatūrą) bei rezidentūros studijų teorinę dalį. Studentams yra suteiktos atostogos. 

Studijas organizuojantys ir vykdantys Universiteto padaliniai iki kovo 27 d. turi pasirengti nuotoliniam studijų procesui vykdyti bei atlikti reikalingus pakeitimus studijų planuose, tvarkaraščiuose, užtikrinant studijų programos reikalavimų įvykdymą.

Studijos nuotoliniu būdu

Rektoriaus įsakymu iš visų fakultetų atstovų sudaryta studijų proceso pertvarkymo koordinavimo darbo grupė kovo 9 d. konstatavo, kad apie 70 proc. LSMU studijų jau dabar būtų galima pradėti vykdyti nuotolinių būdu.

Dėl objektyvių ir suprantamų priežasčių sudėtingiausia pertvarkyti yra klinikinių dalykų dėstymą ir praktinius užsiėmimus. Kai kur, ypač klinikinėse bazėse, ypač dėl karantino reikalavimų, gali kilti tam tikrų techninių trikdžių. Viso pasaulio universitetai susiduria su panašiais sunkumais ir ieško sprendimų. Mes taip pat tikimės išspręsti šiuos klausimus. Rytoj ir per artimiausias dienas turėsime priimti naujus sprendimus ir apie tai jus informuosime. Kai kuriais atvejais prašysime jūsų supratimo ir tolerancijos, gali prireikti jūsų patarimų ir žvalgų.

Tokioje situacijoje visi esame atsidūrę pirmą kartą, kartu įveikę šias kliūtis visi  sustiprėsime ir pasimokysime.

Ką galima reikšmingo padaryti atostogų metu? Tai laikas pailsėti, susikaupti, pagerinti imuninę sistemą ir pasirengti  kitokio tipo studijoms, neapibrėžtai situacijai įveikti.

Per šį laikotarpį svarbu visiems pradėti (kas dar to nepadarė) naudotis universiteto elektroniniu paštu (vardas.pavardas@stud.lsmu.lt), pasitikrinti savo prisijungimus prie Universiteto informacinių sistemų, „Moodle“ sistemos, išbandyti „Office 365“ programos „Teams“ veikimą, prisijungti prie LSMU Bibliotekos išteklių (daugiau informacijos apie Bibliotekos veiklą šioje nuorodoje https://bit.ly/2TONcQ6)

Informaciją, kaip prisijungti prie visų universiteto sistemų („Office 365“, „Teams“, „Moodle“), ir trumpas instrukcijas rasite čia: https://pagalba.lsmuni.lt/lt/studentui  (LT/EN). Iškilus klausimams, kreipkitės kontaktais, nurodytais kiekvienos temos pabaigoje.

Per artimiausias dienas parengsime ir atnaujinsime bendrųjų kompetencijų lavinimo nuotolinių studijų modulius ir sudarysime galimybę šiuos mokymus, nuotolinių mokymų sistemų veikimą savanoriškai išbandyti.  

Egzaminai

Girdime susirūpinimą dėl egzaminų, ypač baigiamųjų laikymo ar nukėlimo, studijų sutrumpinimo ar perkėlimo į vasaros laikotarpį ir kitus klausimas. Kol kas jokie sprendimai nėra priimti.

Sprendimai ir pertvarkymai priklausys nuo pandemijos situacijos ir nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimų. Universitetas ieškos palankiausių studentams sprendimų.

Praktika

Į klausimus, susijusius su rezidentūros ir klinikinės medicinos praktikos studijomis, atsakys Podiplominių studijų centro darbuotojai, su doktorantūra – Mokslo centro darbuotojai, dėl privalomų praktikų dekanatų atstovai, dėl papildomų praktikų – Karjeros centro atstovai.

Primename, kad šiuo metų svarbiausias mūsų visų ir aplinkinių silpnesnių už mus saugumas. 
Rengiantiems baigiamuosius darbus, šis laikotarpis gali būti gera proga šį darbą parašyti ir esant poreikiui ar galimybei konsultuotis nuotoliniu būdu su darbo vadovu.

Savanoriavimas

Kitas dažnai užduodamas klausimas yra studentų savanoriavimas COVID-19 pandemijos metu. Tų, kurie jau yra pradėję šias veiklas, prašytume laukti nurodymų iš gydymo įstaigų administracijos. Kitų studentų prašytume naujų veiklų nepradėti ir palaukti naujos informacijos ir laikytis visų karantino sąlygų Lietuvoje reikalavimų.

LR Vyriausybė yra apsvarsčiusi, kad esant būtinybei, studentams, kaip ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams gali tekti prisidėti, teikiant tam tikrą pagalbą  pandemijos metu. Kol kas tokio poreikio gydymo įstaigos neturi ir tikimės, kad neprireiks.

Kur kreiptis

Su visais su studijomis susijusiais pasiūlymais, komentarais ar klausimais prašytume pirmiausiai kreiptis į savo fakultetų dekanus, taip pat Studijų centrą el. paštu infos@lsmuni.lt.
Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.

Dėl mobilumo programų ir išvykų, taip pat užsienio studentus prašome kreiptis į Tarptautinių ryšių ir studijų centrą el. paštu simona.cerniauskiene@lsmuni.lt, telefonu (WhatsApp, Viber: +37067180131). Nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://keliauk.urm.lt/lt/.

Socialiniais studentų klausimais prašytume kreiptis į  Studentų atstovybę el. paštu  president@lsmusa.lt, klausimus galima užduoti ir per LSMU Studentų atstovybės „Facebook“ paskyrą, skubiais atvejais taip pat galima skambinti atstovybės prezidentei Evelinai Alūzaitei  (tel. +37063467550).

Apie būsimus pokyčius informuosime ir atnaujintą informaciją pateiksime reguliariai.