LSMU paminėjo tarptautiškumo istorijos jubiliejų (video)

LSMU paminėjo ypatingą tarptautiškumo istorijos jubiliejų (A. Šimkienės nuotr.)Rudenišką lapkričio 6-osios vakarą Nacionalinis Kauno dramos teatras alsavo ypatinga aura. Garbingi visuomenės, politikos ir akademinės bendruomenės svečiai, ir, svarbiausiai, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) užsienio studentai atvyko paminėti istorinio universiteto  įvykio – 25 metų tarptautinių studijų jubiliejaus.

Renginio svečiai buvo supažindinti su unikalia ir ilgamete Universiteto tarptautinių ryšių istorija, kuomet užsienio studentai Lietuvoje dar buvo tikrų tikriausia retenybė.

Prieš renginį teatro fojė skambėjo nuotaikingi susirinkusiųjų pašnekesiai ir fortepijono garsai, keletą klasikinės muzikos kūrinių svečiams padovanojo ir pats buvęs LR Švietimo ir mokslo ministras, profesorius Dainius Pavalkis.

Ekranuose nuolat keitėsi LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro 25-erius istorijos metus mininčios nuotraukos. Jose atsispindėjo akimirkos iš tuometinių pirmųjų kelionių į užsienio aukštąsias medicinos mokyklas, organizuotus tarptautinių studentų priėmimo egzaminus, dėstytojų ir mokslo darbuotojų stažuotes.

Renginio pirmosiose eilėse buvo galima išvysti LR Prezidentės patarėją Saulę Mačiukaitę-Žvinienę, Kauno miesto vicemerą Vasilijų Popovą, Izraelio ambasadorių Amir MAIMON, Pracūzijos ambasados kalbos atašė Nicolas Torres ir daugelį LR Seimo narių.

Renginyje apsilankęs pasauliniu mastu žinomas akademikas prof. habil. dr. Jurgis Brėdikis sakė, kad ši sukaktis labai svarbi ir universitetui, ir visai Lietuvai. „Tai yra neeilinis vakaras, tai yra mūsų diplomų, dėstytojų, studijų bazės tarptautinis pripažinimas“, - džiaugėsi LSMU studijų populiarumu pasaulyje J. Brėdikis.

Jis prisiminė, kad anksčiau lietuviai, norintys tapti medikais, turėdavo vykti mokytis į Sankt Peterburgą, Maskvą, Vieną ar Tartu. „Nuostabu, kad dabar sugebame patys savo jėgomis parengti puikius specialistus Lietuvai ir kitoms šalims“, - kalbėjo garsus kardiochirurgas.

Pradžioje nebuvo lengva

LSMU paminėjo ypatingą tarptautiškumo istorijos jubiliejų (A. Šimkienės nuotr.)J. Brėdikis pasakojo, kad iš pradžių buvo nelengva prisikviesti užsienio jaunuolius studijuoti pilną studijų programą (5-6 metai). „Prisimenu, kaip pirmaisiais metais vykome į Libaną, kalbinome jaunimą atvykti pas mus mokytis, o dabar jie patys susiranda LSMU atstovus, įkalbinėti jau seniai nebereikia”, - pasakodamas atsiminimus šypsojosi J. Brėdikis.

LSMU Medicinos akademijos kancleris prof. habil. dr. Vilius Jonas Grabauskas tuometinį universiteto sprendimą kviesti studijuoti užsieniečius pavadino labai drąsiu, tam įgyvendinti reikėjo labai didelio įdirbio.

„Tarptautinės studijos vyksta anglų kalba, tad reikėjo pasitempti dėstytojams, be to, buvo būtina adaptuoti programas, kad jos atitiktų europinius standartus”, - kalbėjo profesorius, apžvelgdamas šventiškai nusiteikusią studentų ir dėstytojų minią teatro fojė.

Parteryje pritemus šviesoms, susirinkusius svečius pasveikino LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas. Jis priminė, jog Universitetas yra vieta, kur gyvuoja akademinė laisvė, viltys, iššūkiai, išmintis ir meilė. „Nepaisant Jūsų kalbos, religijos ar gimtosios šalies, Jūs esate dalis mūsų universiteto, miesto ir valstybės“, - tarptautinių studijų studentams kalbėjo Universiteto rektorius.

Universitetui sveikinimą garbinga proga perdavė ir LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, pati negalėjusi dalyvauti renginyje. Jos kalboje buvo akcentuojama, jog tarptautinis bendradarbiavimas ir kultūrinė įvairovė visada buvo mokslo pažangos variklis. „Semkitės jėgų iš to, ką sukūrėte, pasikliaukite tais, kuriuos užauginote ir judėkite tik pirmyn“, - Universitetui linkėjo LR Prezidentė.

Teatras spindėjo tarptautiškumu

Šventės metu Lietuvos sveikatos mokslų universitetas suvienijo 48 pasaulio valstybes, kurių studentai šiuo metu studijuoja Universitete. Nacionalinio Kauno dramos teatro lauko balkonuose renginio svečius pasitiko iškilmingai plazdančios Irako, Prancūzijos, Turkijos, JAV, Nyderlandų, Švedijos ir daugybės kitų šalių vėliavos, o įžanginiame sveikinimo filme gimtosiomis kalbomis savo Universiteto bendruomenę sveikino patys užsienio studentai, Lietuvoje praleidę jau ne vienerius gyvenimo metus. 

LSMU užsienio medicinos studentų organizacijos KIMSU prezidentė Mobby Elizabeth Mathew į Kauną atvyko iš Jungtinės Karalystės. Mergina LSMU mokosi jau ketvirtus metus. „LSMU man rekomendavo draugai. Šio universiteto diplomas – vertingas, jį pripažįsta ir vertina visose šalyse. Gali čia atvažiuoti, baigti studijas, grįžti namo ir dirbti”, - pasakojo mergina. Rinktis Kauną ją pastūmėjo ir tai, kad keli jos pažįstami, baigę čia mediciną, lengvai įsidarbino Vokietijoje.

Dar keli jos išvardyti argumentai – labai gera studijų programa, palyginti nebrangios studijos, pigus pragyvenimas, draugiški žmonės. „Vienintelis minusas – šaltas oras”, - šyptelėjo M.E.Mathew.

Padėkota visiems prisidėjusiems

Renginio metu LSMU prisiminė ir įteikė padėkos dovanas daugeliui prie Universiteto tarptautiškumo skatinimo prisidėjusiems esamiems ir buvusiems akademinės bendruomenės nariams.

Atsiimdama padėką, buvusi LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų dekanė prof. Angelija Valančiūtė dėkojo tuometiniams studentams už tai, kad sudėtingais 1991-aisiais metais, kai į Lietuvą buvo organizuojama labai nedaug tarptautinių skrydžių, jie neišsigando ir toliau tęsė studijas mūsų Universitete.

„Tarptautinės studijos – tai projektas, trukęs labai ilgai, tačiau padėjęs tapti atviru ir įvairialypiu Europos universitetu. Visi čia susirinkę dėstytojai, svečiai ir studentai nusipelnė šios šventės! – savo kalbą iškilmingai baigė prof. A. Valančiūtė.

Jubiliejinę nuotaiką dar labiau sustiprino Kauno simfoninio orkestro, LSMU mišraus choro „Neris“ ir tarptautinių studentų choro „Kebapella“ gyvai atlikti legendinių muzikos grupių kūriniai, tokie kaip „Enjoy The Silence“, „Rolling In The Deep“ ar „Nine million bicycles“.

Geriausi ambasadoriai

TRSC dekanas prof. habil. dr. Žilvinas Padaiga, centrui vadovaujantis jau aštuonerius metus, teigė, kad į LSMU niekas nevažiuotų studijuoti ir tėvai čia neleistų savo vaikų, jeigu jie kažkuo abejotų: diplomo verte, studijų kokybe, dėstytojų kvalifikacija ar studentų saugumu.

„Mes dalijamės tuo ką turime geriausio: žiniomis, atnaujinta studijų ir mokslo infrastruktūra, didžiausia regione universiteto ligonine, kuri yra mūsų klinikinės praktikos bazė, apimanti absoliučiai visus medicinos profilius. Taip pat dalijamės viena moderniausių Europoje bibliotekų ir aukščiausio lygio specialistais dėstytojais”, - vardijo Ž. Padaiga.

Kokios naudos, neskaitant finansinės, tarptautiniai studentai atneša Lietuvai, Kaunui, universitetui? „Esame pakankamai maža šalis, kad vieni patys sugebėtume išvystyti ką nors didelio. Tam ir reikalingi tarptautiniai ryšiai. Jie universitetą ir bendruomenę praturtina: pradedant kultūra, baigiant aukščiausio lygio technologijomis, naujausiais klinikiniais tyrimais, naujomis gydymo ir diagnostikos priemonėmis”, - kalbėjo dekanas.

Anot jo, LSMU absolventai užsieniečiai yra patys geriausi mūsų šalies ambasadoriai, nes įspūdžiais apie Lietuvą dalijasi su savo artimaisiais, draugais, pažįstamais ir taip sužadina kitų norą čia apsilankyti arba bent jau padidina Lietuvos žinomumą.

„Labai nuostabu, kai lankydamasis svečiose šalyse sutinki mūsų absolventus ir iš jų išgirsti, kad jie negali pamiršti Lietuvos, kad kartais apsilanko čia su visa šeima”, - pasakojo Ž. Padaiga.

 „Be to, atvykstantys užsienio studentai mums ir visam Kaunui leidžia jaustis, kad esame atviri pasauliui, kad esame jo dalis”, - pridūrė LSMU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis.

Paminėtas istorinis momentas

Ugningi fakelai prie renginio įėjimo simboliškai priminė apie nelengvą LSMU kelią, kuris prasidėjo prieš 25-erius metus, kuomet į tuometinę Kauno medicinos akademiją atvyko studijuoti pirmieji 21 užsienio studentas iš Libano, pasirinkę medicinos ir farmacijos studijų programas anglų kalba.

Tuomet Lietuvai ką tik atgavus nepriklausomybę, Universitetui teko milžiniška užduotis – įrodyti, kad net ir sudėtingoje politinėje situacijoje galima užtikrinti aukščiausią tarptautinių studijų kokybę. Akademinės bendruomenės profesionalumo ir entuziazmo dėka pasiekti neįtikėtini rezultatai: domėjimasis tarptautinėmis studijomis Kaune ėmė augti, ir netrukus Universitetas sulaukė dar didesnio studentų antplūdžio.

Šiuo metu LSMU užsienio studentų bendruomenę sudaro 679 jaunuoliai iš 48 pasaulio valstybių, besimokantys medicinos, odontologijos, farmacijos, visuomenės sveikatos ir veterinarinės medicinos  studijų programose.

Daugiau šventės akimirkų galite rasti šioje nuorodoje

www.aurafoto.lt/upload/LSMU-IS-25-web.zip

http://we.tl/6dLTkPzLRF (Nuoroda galioja 7 dienas)

 

TRSC inf.