Spausdinti

Japonai rūpinasi mažaisiais Kauno klinikų pacientais

Japonai rūpinasi mažaisiais Kauno klinikų pacientaisGegužės mėnesį Kauno klinikų Vaikų ligų klinikoje lankėsi Japonijos delegacija – aktyvūs visuomenės veikėjai, prisidedantys prie pagalbos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Lietuvoje. Japonų vizito tikslas buvo aplankyti mažuosius Kauno klinikų pacientus, susipažinti su Vaikų ligų klinikos darbais, pratęsti gražų ir vaisingą ilgametį bendradarbiavimą.

„Pastatus galima pastatyti, techniką – nupirkti, bet niekas niekada nepakeis žmogaus. Todėl Jūsų apsilankymas, rūpestis ir šiluma suteikia vilties pacientams ir mūsų personalui“ – japonų delegaciją pasitiko klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas.

„Mums rūpi vaikai, sergantys onkologinėmis ligomis, ne tik Japonijoje, bet ir Lietuvoje. Tikimės ir ateityje daugiau padėti, daugiau pradžiuginti. Čia ne pirmas ir tikrai ne paskutinis mūsų vizitas Jūsų klinikoje“, – sakė Japonijos–Lietuvos draugystės asociacijos pirmininkas, buvęs parlamentaras, verslininkas Seiichi Mizuno.

Šis japonų vizitas – dar 2007 m. prasidėjusios draugystės pagalbos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams tęstinumas. Būtent prieš 8 metus S. Mizuno su delegacija pirmą kartą apsilankė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikoje ir parėmė Vaikų onkologijos ir hematologijos sektorių. „Ilgametė draugystė gali būt ne tik graži, bet ir duoda vaisių“, – viltingai susitikimo metu kalbėjo S. Mizuno.

Dr. Giedrė Rutkauskienė aprodė japonams Vaikų onkologijos ir hematologijos sektorių, supažindino su jo veikla. Svečiai turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su mažaisiais pacientais, įteikti jiems dovanėlių iš Japonijos.

 

LSMU inf.