Spausdinti

Studijos

VA Gyvūnų veisimo katedroje ir prie jos esančioje laboratorijoje bakalaurai, rezidentai, magistrantai ir doktorantai vykdo mokslinį tiriamąjį darbą, yra vedami laboratoriniai darbai bakalaurams.

Gyvulių veislinės vertės tyrimų ir selekcijos laboratorijoje studentai susipažįsta su naujausiais veislinės vertės nustatymo metodais (BLUP), gyvulių populiacijų duomenų bazių formavimu ir jų struktūra, gyvulininkystės informacinėmis sistemomis. Čia įgytos žinios labai naudingos, kadangi Lietuvos gyvulininkystėje trūksta šios srities specialistų.

Laboratorija dalyvauja daugelyje projektų, todėl studentai čia gauna naujausias gyvūnų veisimo ir biostatistikos mokslines žinias, turi galimybę tiesiogiai dalyvauti moksliniuose tyrimuose. Čia įgytas biostatistikos, bioinformatikos žinias ir praktinius įgūdžius studentai gali plačiai pritaikyti kitose disciplinose, o taip pat vykdydami mokslinius tyrimus.

Dėstant gyvūnų veisimą, bioinformatiką ir biostatistiką teorinė medžiaga dėstoma tam pritaikytose auditorijose, praktiniai įgūdžiai formuojami laboratorinių bei praktikos darbų metu laboratorijose bei VA praktinio mokymo ir bandymų ūkyje, VA stambių ir smulkių gyvūnų klinikose. Studentai vežami į pažangius ūkius visoje Lietuvoje.