Spausdinti

Knygų skolinimas

Bibliotekos knygas skoliname į namus tik LSMU studentams ir darbuotojams.

Knygų paieška

Informaciją apie skolinamas knygas rasite LSMU virtualiojoje bibliotekoje. Čia matysite visus leidinius ir to paties pavadinimo visų egzempliorių informaciją, jų saugojimo vietą, prieinamumą einamuoju laiku, skolinimo terminus.

Knygų užsakymas

Saugykloje saugomus leidinius jums reikės užsisakyti. Pasirinkite laisvą, o jeigu tokių nėra, tuomet artimiausiu laiku grąžintiną egzempliorių ir puslapio kairiajame krašte susiraskite aktyvią nuorodą „Užsakyti". Tokiu pat būdu galite rezervuoti ir vadovėlius iš atvirų fondų, kurių einamuoju laiku lentynose nėra. Užsisakant vadovėlius, pasirinkti egzempliorių pagal grąžinimo datą nebūtina. Jeigu to paties pavadinimo vadovėlio bent vienas egzempliorius yra užsakytas kitų vartotojų, sistema jūsų užsakymą surikiuos į eilę pagal užsakymo pateikimo laiką.

Vartotojo paskyra

Prie asmeninės paskyros prisijungsite katalogų viršutinėje puslapio dalyje, dešiniajame kampe pasirinkę nuorodą „Prisijungti". Prisijungimui naudokite bendrąjį universiteto sistemų vardą ir slaptažodį.

„Mano bibliotekos kortelė" leidžia pasitikrinti kokius leidinius esate pasiskolinę, stebėti jūsų užsakymų vykdymo eigą, tikrinti skolinimo terminus ir juos prasitęsti. Skolinimo terminas nebus tęsiamas, jeigu jūsų paimto leidinio bent vienas egzempliorius bus užsakytas kitų vartotojų. Jeigu pavėluotai grąžinsite ar laiku neprasitęsite skolinimo terminų, jums bus rodoma išsami informacija apie delspinigius.

kortele.jpg (original, 1661x292)


Knygų pasiėmimas

Pagal kataloguose nurodytą informaciją skolinamas knygas atviruose fonduose jums reikės susirasti savarankiškai. Įsiminkite knygos saugojimo vietą ir šiftą, žymintį išdėstymo seką lentynoje. Knygų galite ieškoti ir tik pagal lentynų užrašus. Išdavimą registruokite prie savitarnos kompiuterių arba aptarnavimo vietose.

Užsakymų pasiėmimas

Įvykdytus užsakymus pasiimsite BIC (Eivenių g. 6) 2 aukšto aptarnavimo vietose arba Veterinarijos akademijos bibliotekos abonemente (Tilžės g.18), priklausomai nuo jūsų pasirinkto ir užsakyto egzemplioriaus saugojimo vietos. Užsakymų lentynoje knygos saugomos 2 darbo dienas. Konkretus terminas, per kurį turite atsiimti užsakymą, bus nurodytas jūsų paskyroje. Užsakytas knygas išduodame pateikus dokumentą ir tik juos užsakiusiems asmenims.

Vadovėlių skolinimas

Vienu metu skolinamas egzempliorių kiekis Neribojamas
Skolinimo terminas kiekvienam vadovėlio pavadinimui skirtingas Nuo 1 savaitės iki semestro
Pratęsimų limitas 9


Skaityklų atviruose fonduose esančių knygų skolinimas

Knygos vartotojų grupėms Vienu metu skolinamas egzempliorių kiekis Išdavimo terminas Pratęsimų limitas
Knygos su žaliais lipdukais LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 11 dienų 2 kartai
Knygos su raudonais lipdukais Skaitykloje
Knygos su mėlynais lipdukais LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 21 diena 1 kartas
Grožinės literatūros knygos (be lipdukų) LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 30 dienų 1 kartas
Mokslo populiarioji, pažintinė literatūra iš skaityklų (be lipdukų)
LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 21 diena 1 kartas

Knygų skolinimas trumpiesiems terminams

Išdavimo terminas Vienu metu skolinamų egzempliorių kiekis
Nakčiai 4
Savaitgaliui 3
1 dienai 5
3 dienoms 8

Saugyklų knygų skolinimas

Išdavimo terminas 10 dienų Mėnesiui
Vienu metu skolinamas egzempliorių kiekis 5 5
Pratęsimų limitas 3 kartai 4 kartai

Iš saugyklų užsakytos laisvos knygos į aptarnavimo vietą atnešamos darbo dienomis nuo 8:00 - 17:00 per 30 min.

Knygų grąžinimas

Įsitikinkite ar grąžinamos knygos lipdėje esantis brūkšninis kodas yra toks, koks yra nurodytas jūsų paskyroje. Susikeitimo egzemplioriais atveju sistema grąžinamą knygą užregistruos ne jums, o jį paėmusiam asmeniui.

Delspinigiai

Už pradelstą skolinimo terminą sistema jums skaičiuos delspinigius po 0,14 Eur už kiekvieną egzempliorių per vieną pavėluotą kalendorinę dieną. Leidiniai jums nebus skolinami, jeigu surinkta delspinigių suma bus didesnė nei 12 Eur. Delspinigius galima mokėti dalimis. Įmokos priimamos bibliotekos kasoje arba galite mokėti internetu.

Mokėjimo pavyzdys.

Atsiskaitymas už sugadintas ar prarastas bibliotekos knygas

Už sugadintas ar prarastas bibliotekos knygas priimame tokios pačios vertės knygas iš Bibliotekai reikalingų knygų sąrašo. Atsiskaitymą iš anksto aptarkite su aptarnaujančiu bibliotekininku.