Spausdinti

Modulių literatūra

LSMU studentai turi galimybę atlikti modulių literatūros paiešką pagal modulių kodus. Sąraše galite rasti privalomą ir papildomą literatūrą. Jeigu turime spausdintinės knygos elektroninį variantą, tuomet pateikiama ir nuorodą į el. išteklių.

Nuorodą į šio tipo paiešką galite rasti LSMU Virtualiojoje bibliotekoje arba galite eiti tiesiai į el. katalogą bei pasirinkti atitinkamus nustatymus.

Virtualiojoje bibliotekoje, dešiniame puslapio kampe, spauskite ant nuorodos „Modulių literatūra“.

mod1.jpg (zoomed, 900x405)

Būsite nukreipti į el. katalogą. Įsitikinkite, jog visi paieškos langeliai sutampa su pavaizduotais šiame paveikslėlyje (Paieškos laukas, Paieškos išteklius). Studijų modulių kodus galite rasti puslapio dešinėje pusėje arba LSMU SIS platformoje. Užklausos filtre galite pasirinkti literatūros tipą (pagrindinė, papildoma arba abi). Pasirinkę atitinkamus laukelius, spauskite „Ieškoti“  ir būsite nukreipti į atitinkamo modulio literatūros sąrašą. 

mod2.jpg (zoomed, 900x643)

Sąraše rasite informaciją apie rekomenduojamą literatūrą, jos saugojimo vietą bei nuorodas į el. išteklius (jei tokių yra).

mod3.jpg (zoomed, 900x692)

Jeigu leidinys yra prieinamas internete, nuorodas galite rasti dviejose vietose: laukelyje Internete arba paspaudus ant konkretaus leidinio eilės numerio, kur būsite nukreipti į detalų aprašą.

screenshot2020-04-03at11.09.28.png (original, 2000x701)

Jei apraše matote Digital object ikonėlę/nuorodą, tuomet leidinys yra prieinamas internete.

screenshot2020-04-03at11.10.04.png (original, 1594x536)

Paspaudus ant Digital object nuorodos, pasirodys iššokantis langas, kuriame reikės paspausti Digital object ikonėlę. Tuomet būsite nukreipti į puslapį, kuriame patalpintas leidinys. SVARBU žinoti, jog šie leidiniai prieinami tik LSMU kompiuterių tinkle, todėl jei jungiatės iš namų ar kitur, privalote prisijungti prie EZproxy (tai galioja visoms prenumeruojamoms duomenų bazėms, net ir lietuviškoms) ir tik tada gausite nuotolinę prieigą!

screenshot2020-04-03at11.10.30.png (regular, 500x323)

Vartotojų prisijungimo vardai ir slaptažodžiai formuojami iš vardo bei pavardės pirmųjų 4 raidžių ir gimimo datos. Pvz.: Vardenis Pavardaitis, gimęs 1985-09-01, turės tokius prisijungimo duomenis (nenaudokite lietuviškų bei didžiųjų raidžių):
Vartotojo vardas - vardpava0901;
Slaptažodis - vardpava1985.

Jei vardas ir/ar pavardė sudaryti iš 3 ar mažiau raidžių, prisijungimo duomenys bus atitinkamai trumpesni. Jei keitėte slaptažodį, tai naudokite jį. Pakeitus pavardę, vartotojo vardas nesikeičia.

Modulių literatūra yra atrenkama iš dėstytojų pateiktų rekomenduojamų knygų sąrašų LSMU SIS platformoje. Modulių literatūros duomenys yra atnaujinami 2 kartus į metus. Jeigu dėstytojai nėra patalpinę informacijos apie rekomenduojamą literatūrą moduliui LSMU SIS, tada ir biblioteka negauna šios informacijos. Tokiu atveju modulio literatūros sąrašo atlikę paiešką nerasite.