An Article Processing Charge (APC) – tai straipsnio publikavimo mokestis, kurį autorius turi sumokėti tam, kad jo straipsnis būtų publikuotas atviros prieigos žurnaluose.

Žemiau pateiktos duomenų bazės, kuriose mūsų šalies autoriams suteikiamos APC nuolaidos, kadangi Lietuva yra EIFL (Electronic Information for Libraries) narė.


Duomenų bazė Taikoma nuolaida Žurnalai, kuriuose suteikiama nuolaida Kaip gauti nuolaidą?

BMJ

Nemokama

BMJ Case Reports

Norint nemokamai publikuoti savo straipsnį BMJ Case Reports žurnale, reikės įvesti prenumeratoriaus kodą (fellowship code). Dėl kodo prašome kreiptis į: Laura.Petrauskiene@lsmuni.lt arba Gintare.Bolnyte@lsmuni.lt


Cambridge University Press

Nemokama

CUP sąrašas


Užpildžius publikavimo formą, autoriai gaus el. laišką iš Rightslink-CCC, kurie dirba Kembridžo vardu dėl APC surinkimo. Autoriai turi baigti šį procesą.

Vykdydami Rightslink procesą, autoriai gali pasirinkti „Apply Discounts“. Autoriai, iš reikalavimus atitinkančių šalių, turėtų pasirinkti savo šalį ir pasirinkti „Apply Discounts”. Tada jie bus grąžinti į atnaujintą mokesčių puslapio versiją, kur APC suma bus atnaujinta, kad atspindėtų nuolaidą ar atsisakymą.


Taylor & Francis

50% nuolaida

T&F sąrašas


Pateikimo internetu proceso metu autoriai turi galimybę taikyti nuolaidą arba atsisakyti jos, pažymėdami „You are eligible for a country discount or waiver as part of our waiver programme. Please select this option if you need to request this discount or waiver.“ langelį varnele. Tai turėtų būti daroma pirmą kartą pateikiant straipsnį; sistema neduos šios galimybės, jei autoriai pakartotinai pateiks straipsnį. Autoriai turėtų naudoti savo institucinius el. pašto adresus (jei įmanoma) ir patvirtinti pagrindinę instituciją, su kuria jie yra susiję, kad būtų patvirtintas autentiškumas.

Autoriai gaus patvirtinimą apie nuolaidą ar atsisakymą, o jų straipsniai bus vertinami kaip įprasta.

Kai straipsnis bus priimtas publikavimui, bus taikoma APC nuolaida arba atsisakymas.


SAGE

20% nuolaida

SAGE sąrašas


Įprasto straipsnio pateikimo proceso metu, autoriai turėtų įvesti mokėjimo nuolaidos kodą „EIFLOA“ ir pranešti SAGE redakcijai apie savo teises pagal esančią sutartį (Lietuva yra EIFL narė). Taip pat, gavus el. laišką, kuriame prašoma susimokėti, autoriai turėtų atsakyti ir pateikti nuolaidos kodą „EIFLOA“. Jei kyla klausimų, autoriai gali siųsti užklausą šiuo adresu: APCqueries@sagepub.com

Įsitikinkite, kad įvykdytos sąlygos - su autoriumi susijusi įstaiga turi turėti aktyvią prenumeratą prie vieno iš SAGE žurnalų paketų. 

Atminkite, kad ši nuolaida negali būti taikoma sąskaitoms faktūroms po jų išrašymo.


MDPI

10% nuolaida
(20% nuolaida tik žurnalui Medicina)

MDPI sąrašas


Reikia užsiregistruoti MDPI sistemoje ir darbus kelti per jų platformą Susy. Daugiau informacijos.