An Article Processing Charge (APC) – tai straipsnio publikavimo mokestis, kurį autorius turi sumokėti tam, kad jo straipsnis būtų publikuotas atviros prieigos žurnaluose.

Žemiau pateiktos duomenų bazės, kuriose mūsų šalies autoriams suteikiamos APC nuolaidos, kadangi Lietuva yra EIFL (Electronic Information for Libraries) narė.

Duomenų bazė Taikoma nuolaida Žurnalai, kuriuose suteikiama nuolaida Kaip gauti nuolaidą?
BMJ Nemokama BMJ Case Reports
Norint nemokamai publikuoti savo straipsnį BMJ Case Reports žurnale, reikės įvesti prenumeratoriaus kodą (fellowship code). Dėl kodo prašome kreiptis į: 
Laura.Petrauskiene@lsmuni.lt arba Gintare.Bolnyte@lsmuni.lt

Cambridge University Press Nemokama CUP sąrašas


Susiraskite pageidaujamą žurnalą Cambridge Core duomenų bazėje. Peržiūrėkite publikavimosi instrukcijas ir suformatuokite savo publikaciją pagal jas. Pateikite publikaciją recenzentų peržiūrai ir gavus teigiamą atsakymą dėl publikavimosi užpildykite ir pateikite Atvirosios Prieigos Autoriaus Publikavimo SutartįVykdydami Rightslink® procesą (Rightslink® dirba Kembridžo vardu, apdorojant APC), spauskite Affiliation Discount, kad būtų suteikta nuolaida. Autorius turėtų pasirinkti savo šalį (Lithuania) ir spausti „Apply Discounts”. Tada būsite sugrąžinti į atnaujintą mokesčių puslapio versiją, kur APC suma bus atnaujinta jau su suteikta nuolaida. Angliška instrukcija.

MDPI 10% nuolaida (20% nuolaida tik žurnalui Medicina) MDPI sąrašas
Reikia užsiregistruoti MDPI sistemoje ir darbus kelti per jų platformą Susy. Darbus kelti reikia LSMU kompiuterių tinkle, kad būtų suteikta nuolaida. Angliška instrukcijaDaugiau informacijos.

SAGE 20% nuolaida SAGE sąrašas


Įprasto straipsnio pateikimo proceso metu, autoriai turėtų įvesti mokėjimo nuolaidos kodą „EIFLOA“ ir pranešti SAGE redakcijai apie savo teises, pagal esančią sutartį (Lietuva yra EIFL narė). Taip pat, gavus el. laišką, kuriame prašoma susimokėti, autoriai turėtų atsakyti ir pateikti nuolaidos kodą „EIFLOA“. Jei kyla klausimų, autoriai gali siųsti užklausą šiuo adresu: APCqueries@sagepub.com 

Atminkite, kad ši nuolaida negali būti taikoma sąskaitoms faktūroms po jų išrašymo.

Taylor&Francis 50% nuolaida T&F sąrašas


Pateikimo internetu proceso metu autoriai turi galimybę taikyti nuolaidą arba atsisakyti jos, pažymėdami „You are eligible for a country discount or waiver as part of our waiver programme. Please select this option if you need to request this discount or waiver.“ langelį varnele. Tai turėtų būti daroma pirmą kartą pateikiant publikaciją; sistema neduos šios galimybės, jei autoriai pakartotinai pateiks straipsnį. Autoriai turėtų naudoti savo institucinius el. pašto adresus (jei įmanoma) ir patvirtinti pagrindinę instituciją, su kuria jie yra susiję, kad būtų patvirtintas autentiškumas.

Autoriai gaus patvirtinimą apie nuolaidą ar atsisakymą, o jų straipsniai bus vertinami kaip įprasta. Kai straipsnis bus priimtas publikavimui, bus taikoma APC nuolaida arba atsisakymas. Daugiau informacijos.

World Scientific 50% nuolaida
WS sąrašas


Kai atitinkamas autorius gauna patvirtinimo el. laišką iš „World Scientific“, jis turėtų atsakyti siuntėjui (kuris paprastai yra tvarkymo redaktorius) ir pranešti, jog turi teisę gauti nuolaidą. Jei nuolaida nebuvo pritaikyta ir reikalinga pagalba, autorius gali kreiptis el. paštu openaccess@wspc.com. Daugiau informacijos World Scientific puslapyje.