• LSMU
  • Apie universitetą
Spausdinti

Slapukų naudojimo taisyklės

Interneto svetainėse *.lsmu.lt ir *.lsmuni.lt (toliau – Svetainės) naudojami slapukai. Tai mažos apimties duomenų failai (užimantys iki kelių KB), naudojami Jūsų įrenginio (kompiuterio, mobilaus telefono ar kito išmanaus įrenginio) naršyklėje, kai Jūs naršote Svetainėse.

Visi Svetainėse naudojami slapukai (išskyrus griežtai privalomus (techninius)) naudojami tik su Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainių puslapyje iškylančioje slapukų juostoje.

Ši slapukų naudojimo politika parengta, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymu.

Kokiais tikslais mes naudojame slapukus?

Mes naudojame slapukus, siekdami įgyvendinti šiuos tikslus:

  • užtikrinti sklandų naudojimąsi Svetainių funkcijomis;
  • gerinti Svetainių veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainių lankytojus;
  • analizuoti Svetainių lankytojų įpročius, kad Svetainių veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius.

Kokias slapukų rūšis naudojame?

Techninius / griežtai privalomus slapukus. Šie slapukai naudojami, kad būtų galima teikti tam tikras Svetainių paslaugas ir Jūs galėtumėte naršyti bei naudotis Svetainių funkcijomis.

Analitinius slapukus. Šie slapukai renka informaciją apie Jūsų naudojimąsi Svetainėmis ir padeda tobulinti Svetainių veikimą. Analitiniai slapukai nerenka Jūsų asmeninės informacijos ir visa šių slapukų surinkta informacija yra apibendrinta ir anonimiška.

Reklaminius slapukus. Šių slapukų pagalba, atsižvelgdami į Jūsų naudojimąsi Svetainėmis, pritaikome Jus galimai dominančią reklamą ar kitą tikslinę informaciją.

Kokius slapukus naudojame?

Daugiau informacijos apie Svetainėse naudojamus slapukus ir tikslus, kuriais jie naudojami bei saugojimo terminus, galite rasti žemiau pateiktoje lentelėje:

Slapuko pavadinimasSlapuko atliekama funkcijaAprašymasTipasSukūrimo momentasSaugojimo terminas
LSMUSIS Kalbos nustatymas Skirtas nustatyti sesijos metu naudojamą kalbą Griežtai privalomas (techninis) Įėjimo į Svetainės puslapį metu Naršymo sesijos metu
Prisijungimas Asmens identifikavimas Skirtas identifikuoti prisijungusį asmenį, jam priskirtoms funkcijoms atlikti reikiamus sistemos modulius ir funkcijas Griežtai privalomas (techninis) Prisijungus į LSMU sistemą Naršymo sesijos metu
ASP.NET_SessionId Naudotojo sesijos palaikymas Kreipimosi į serverį metu, suformuojamas slapukas, neperduodantis duomenų Griežtai privalomas (techninis) Įėjimo į Svetainės puslapį metu Naršymo sesijos metu
PHPSESSID Unikalus identifikatorius Sesijos ID slapukas, naudojamas puslapio funkcionalumui užtikrinti Griežtai privalomas (techninis) Įėjimo į Svetainės puslapį metu Naršymo sesijos metu
has_js JavaScript palaikymas Naudojimas patikrinti, ar naršyklėje įjungtas JavaScript palaikymas. Griežtai privalomas (techninis) Įėjimo į Svetainės puslapį metu Naršymo sesijos metu
SSESS[atsitiktinė 32 simbolių eilutė] Unikalus identifikatorius Sesijos ID slapukas, naudojamas puslapio funkcionalumui užtikrinti daugiavartotojiškose sistemose Griežtai privalomas (techninis) Įėjimo į Svetainės puslapį metu 24 paros
MoodleSession Moodle palaikymas Naudojamas tik prisijungus prie Moodle arba jeigu Jūsų naršyklė yra atidaryta. Šio slapuko pagalba Moodle prisimena jūsų naudotojo vardą, naršant tarp puslapių ir suteikia šiek tiek nuoseklumo. Griežtai privalomas (techninis) Jungiantis prie Moodle Naršymo sesijos metu
_ga „Google Analytics“ palaikymas Slapukas skirtas „Google Analytics“ paslaugai pažymėti unikalius vartotojus Analitinis, trečiųjų šalių Įėjimo į Svetainės puslapį metu Įprastai 2 metai
_gid „Google Analytics“ palaikymas Slapukas skirtas „Google Analytics“ paslaugai pažymėti unikalius vartotojus Analitinis, trečiųjų šalių Įėjimo į Svetainės puslapį metu Įprastai 24 val.
_gat_gtag_UA_[identifikatorius] „Google Analytics“ palaikymas Slapukai skirti „Google Analytics“ paslaugai reguliuoti užklausos (request) lygį Analitinis, trečiųjų šalių Įėjimo į Svetainės puslapį metu Įprastai 1 min.
_fr, _fbp „Facebook pixel“ palaikymas Naudojamas „Facebook“ reklamos pateikimui Trečiųjų šalių, rinkodarinis Įėjimo į Svetainės puslapį metu Naršymo sesijos metu

Ką man reikia žinoti apie Google Analytics ir Facebook Pixel naudojimą?

Mes naudojame Google, Inc. teikiamą žiniatinklio analizės paslaugą „Google Analytics“, kuri padeda išanalizuoti, kaip naudojamasi Svetainėmis. „Google Analytics“ surinkta informacija yra perduodama ir saugoma Google (serveriuose, kurie yra JAV). Svarbu tai, kad pagal Google pateikiamą informaciją, „Google“ yra įsipareigojusi laikytis Europos Sąjungos ir JAV „Privatumo skydo“ reikalavimų.

Informuojame, kad Google gali perduoti „Google Analytics“ surinktą informaciją trečiosioms šalims, kai to reikalaujama pagal įstatymą arba kai tos trečiosios šalys tvarko informaciją Google vardu. Daugiau informacijos galite rasti Google privatumo ir slapukų politikoje.

„Facebook Pixel” mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą. Šis įrankis mums padeda stebėti „Facebook“ skelbimus, optimizuoti skelbimus pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimiems skelbimams ir pakartotinę rinkodarą tiems, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje.

Koks yra slapukų galiojimo laikas?

Daugelis slapukų yra laikini ir jie išnyksta, kai Jūs baigiate sesiją (t. y. uždarote naršyklę). Kiti slapukai yra nuolatiniai, taigi jie bus saugomi kompiuteryje tam tikrą laiką (kiekvieno slapuko konkretus saugojimo laikotarpis nurodytas lentelėje aukščiau).

Sesijos slapukai: šie slapukai egzistuoja nuo to momento, kai Jūs atidarote naršyklę iki tol, kol vėl ją uždarote. Kai užveriate naršyklę, šie slapukai automatiškai ištrinami.

Nuolatiniai slapukai: šie slapukai yra saugomi Jūsų kompiuteryje tol, kol jie bus ištrinti arba jų galiojimo laikas pasibaigs.

Kaip galiu valdyti slapukus?

Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Savo naršyklę galite sukonfigūruoti taip, kad atsisakytumėte kai kurių ar visų slapukų, ar kad būtų prašoma Jūsų leidimo prieš juos priimant.

Atkreipkite dėmesį, kad trindami slapukus arba išjungdami slapukų naudojimą ateityje, galite nepasiekti tam tikrų mūsų Svetainės dalių ar funkcijų. Informaciją apie tai, kaip galite pakeisti savo naršyklės nustatymus, rasite apsilankę www.aboutcookies.org arba www.allaboutcookies.org.

Duomenų valdytojas

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
A. Mickevičiaus g. 9, LT 44307 Kaunas
Tel.: +370 37 327201, El. paštas: rektoratas@lsmuni.lt

Jei turite klausimų, kaip renkame, naudojame ir kaupiame informaciją, susisiekite duomenu.sauga@lsmu.lt