Kauno gyvūnų šventėje - ir LSMU bendruomenės nariai

Spalio 4-ąją Kaune, kaip ir visame pasaulyje, buvo paminėta Pasaulinė gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Kauno senamiesčio draugijos ir Lietuvos zoologijos sodo inicijuota šventė užpildė Kauno pilies prieigas ne tik žmonių šurmuliu, bet ir pačių įvairiausių gyvūnų skleidžiamais garsais. Prie šios šventės taip pat aktyviai prisidėjo ir didelė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bendruomenės dalis, t.y. Veterinarijos akademijos (VA) Gyvulininkystės institutas, dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika, VA studentų asociacija (VASA), VA tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas", Akademinės sielovados bendruomenė ir ypač daug su LSMUL Kauno klinikomis bendradarbiaujantis Kaniterapinės pagalbos centras drauge su savo keturkojais.

Renginys pradėtas Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje, aukojant Šv. Mišias už veterinarijos tarnybų ir gyvūnų globos organizacijų darbuotojus, savanorius bei visus gyvūnų mylėtojus. Vėliau vyko gyvūnų palaiminimas ir užtarimo malda. Pati smagiausia ir įsimintiniausia renginio akimirka – tai gyvūnų mylėtojų ir jų augintinių eisena aplink Kauno pilį. Būtent čia buvo galimybė išvysti Kauno miesto žymius, garbius ir garsius sportininkus, menininkus, akademinės bendruomenės ir pramogų pasaulio žmones bei miesto valdžią, dvasininkus su savo augintiniais. 

Šventės eigoje profesionalai visus norinčius konsultavo apie gyvūnų auginimą, priežiūrą ir dresūrą, vyko pasaulinius titulus pelniusių šunų pristatymai ir apdovanojimai, o LSMU VASA pristatė „Būsimo šeimininko akademiją", kurios metu buvo vedamos anatomijos pamokėlės, pasakojama kaip teisingai pasirinkti augintinį ir kokia priežiūra jam reikalinga.

Nuotraukos iš LSMU akademinės sielovados, Kaniterapinės pagalbos centro ir VASA archyvų

LSMU inf.