Kauno klinikų Kraujo centras pradėjo savo veiklą

Po 1,5 metų užtrukusių remonto ir pasirengimo darbų, Kauno klinikų Kraujo centras atvėrė duris ir pradėjo savo veiklą. Šis labai reikalingas ligoninės padalinys, nupirkus ir įdiegus modernią aparatūrą, kainavusią apie 2 mln. litų, buvo įkurtas beveik 400 kvadartinių metrų užimančiose Paslaugų ir matinimo korpuso buvusiose sandėlio patalpose. Nors patalpos nedidelės - jose vyks labai reikšmingos procedūros - kraujo paėmimas iš donorų, jo perdirbimas ir saugojimas bei išdavimas skyriams.

Pagrindinis Kraujo centro uždavinys - tiekti terapiniam naudojimui kokybišką kraują ir jo komponentus visuose Kauno klinikų skyriuose gydomiems pacientams. Naujai įkurto Kraujo centro darbuotojai propaguos neatlygintiną kraujo donorystę. Kauno klinikose kasdien atliekama apie 150 operacijų, gydomi ligoniai po sunkių traumų, nudegimų, priimami komplikuoti gimdymai, kovojama už sergančiųjų onkologinėmis ligomis gyvybes. Kraujo labiausiai reikia Chirurginio profilio - Širdies chirurgijos, Ortopedijos traumatologijos, Chirurgijos, Akušerijos ginekologijos klinikoms.

Pirmaisiais Kraujo centro donorais tapo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Juozas Pundzius, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, tą dieną šventęs savo gimtadienį,  ir Tv3 žinių žurnalistas Tomas Jarusevičius.

„Džiaugiamės atidarydami Kraujo centrą. Tai – dovana visos Lietuvos pacientams. Pacientų saugumas turi būti užtikrintas kaip įmanoma labiau - taip diktuoja gyvenimas. Nėra nieko geriau, kaip pacientų labui turėti brangią, niekuo nepamainomą ligonių gyvybėms gydymo priemonę - kraujo. Turėsime gerai funkcionuojantį ir patikimą, atitinkantį visus standartus bei saugų pacientams Kraujo centrą. Kraujo centro veikla taip pat taps pagrindu plėtojant kaulų čiulpų transplantacijos idėją, kuri turi realizuotis Kaune“ - sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Juozas Pundzius.

Į neatlygintinos kraujo donorystės propagavimą aktyviai yra įsijungusi ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų atstovybė.