LSMU vyko Atvirų durų diena

Pavasariai kiekvienai abiturientų kartai suteikia streso dozę – artėja egzaminų sesija bei apsisprendimo „kuo būsiu užaugęs“ metas. Vilčių ir siekių, galutinio apsisprendimolaikotarpis. Tiems, kurie nėra tvirtai apsisprendę, kur stoti, ir nori iš arti pamatyti aukštąsias mokyklas, jų fakultetus, dėstytojus, studentus, patalpas, atvirų durų dienos – puiki proga. Balandžio 13 dieną Veterinarijos akademijos Aktų salėje vyko LSMU atvirų durų diena.

Renginį pradėjo LSMU Kancleris Henrikas Žilinskas, kuris pristatė mūsų dar jauną, tačiau kartu ir turintį gilias akademijų – Medicijos ir Veterinarijos – tradicijas, Universitetą. Anot Kanclerio, LSMU –  bene vienintelis Lietuvoje universitetas, galintis pasiūlyti daugelį su sveikatos apsauga susijusių specialybių – farmacininko, veterinarijos gydytojo, visuomenės sveikatos, maisto saugos specialisto. Apie Universitetą studentišką žodį tarė ir Studentų atstovybės nariai, kurie kvietė būsimus kolegas aktyviai dalyvauti studentiškame universiteto gyvenime ir priminė savo šūkį, jog Studentų atstovybėje kiekvienas studentas visuomet yra laukiamas ir bus išgirstas.

Po bendrojo atvirų durų dienos pristatymo visi išsiskirstė į mažesnes auditorijas, kuriose rinkosi abiturientai, norintys išsamiau sužinoti apie savo svajonių specialybę. Susidomėję moksleiviai galėjo pabendrauti su studentais, dėstytojais, dekanais. Ar sunku mokytis, kokie įstojusiųjų balai, kada prasideda praktika, ar reikalinga užsienio kalba, kuo viena studijų programa pranašesnė už kitą – aktualiausi klausimai abiturientams.

Apie populiariausią ir kasmet daugiausiai studentų priimančią medicinos bei naują genetikos specialybę kalbėjo ir į klausimus atsakinėjo šias specialybes studijuojantys studentai bei Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. A. Tamelis. Odontologijos fakulteto dekanas prof. habil. dr. R. Kubilius kartu su jaunaisiais odontologais pasakojo apie aukštų rezultatų reikalaujančias odontologijos, burnos higienos studijas. Didelis dėmesys atvirų durų dienos metu buvo skiriamas ir ne tokioms populiarioms abiturientų tarpe studijų programoms – didžioji dalis jų sulaukė nemenko susidomėjimo. Veterinarijos fakultetą ir jo ypatumus pristatę studentai akcentavo naujas perspektyvas, geras mokymosi sąlygas, o apie Gyvulininkystės technologijos specialistų rengimą kartu su studentais pasakojo dekanas doc. dr. P. Matusevičius. Susirinkusieji buvo supažindinti su visomis universiteto studijų programomis, įgyjama kvalifikacija, darbo perspektyvomis.

Vėliau moksleiviai galėjo susipažinti su universitetu ekskursijose. Besidomintys Medicinos akademija autobusu buvo nuvežti į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikas, kur galėjo susipažinti su būsimosiomis mokymosi vietomis: moderniausia universiteto biblioteka Lietuvoje, Mokomuoju laboratoriniu korpusu, būsimuoju Farmacijos fakulteto pastatu. Antroji ekskursijos dalis buvo LSMU centriniai rūmai Mickevičiaus gatvėje. Mokiniai apsilankė prozektoriume,Studentų atstovybėje.

Tikimės, kad ši LSMU atvirų durų diena suteikė informacijos bei motyvacijos moksleiviams, mūsų būsimiems kolegoms, ir kad įstoję jie pajus, jog yra ten, kur ir turėtų būti.

Renginio nuotraukos - J. Jonikienės.