Kultūros centras

 • Apie mus

  Kultūros centras yra Universiteto padalinys, organizuojantis ir vykdantis universiteto estetinio lavinimo programas ir kulturoscentrologo.jpg (376x240, 195x200)kultūros veiklą. Kaip savarankiškas padalinys centras veikia nuo 1995 m. Įstatai patvirtinti 2005 m.

  Centras jungia universiteto studentų bei darbuotojų meno kolektyvus. Juose dalyvauja daugiau kaip 250 universiteto įvairių fakultetų studentų. Centro meno kolektyvai koncertuoja įvairiuose universiteto, kitų aukštųjų bei vidurinių mokyklų, miesto, respublikos renginiuose, tradicinėse Kauno miesto, respublikos ir Baltijos šalių studentų dainų šventėse "Gaudeamus", konkursuose, tarptautiniuose festivaliuose. Centro meno kolektyvai universitetą ir Lietuvos vardą garsino Vokietijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Turkijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje ir kitose šalyse.

  Kultūros centro vadovas - Antanas Kelmelis.

  Kultūros centro meno kolektyvai:

  • Tautinių šokių ansamblis "AVE VITA"
  • Mišrus choras "NERIS"
  • Mišrus choras "JUVENTUS"
  • Tautinių šokių kolektyvas ,,Džigūnas‘‘
 • Tikslas

  Centro veiklos tikslas – organizuoti universiteto kultūros ir meno veiklą, aktyvinti dvasinį gyvenimą, koordinuoti Universiteto meno kolektyvų, klubų ir kitų kultūros organizacijų veiklą, ugdyti išsilavinusią visuomenę.

 • Uždaviniai

   

  • organizuoti Universiteto meno kolektyvų koncertinę veiklą, konkursus, tradicinius renginius, šventes, atmintinų dienų ir sukakčių minėjimus;
  • atstovauti Universitetui įvairiuose meniniuose ir šventiniuose renginiuose mūsų šalyje ir kitur;
  • palaikyti profesinius ir kultūrinius ryšius su kitomis Universiteto, kitų aukštųjų mokyklų, miesto, respublikos bei užsienio organizacijomis, rengti ir įgyvendinti bendras estetinio ugdymo, kultūros renginių programas ir projektus;
  • ugdyti tautos kultūrą, burti akademinį jaunimą ir darbuotojus pagal meninės veiklos sritį, plėsti kultūrinį akiratį, supažindinti su tradicinėmis meninėmis vertybėmis, ugdyti asmenybę ir jos gebėjimus  kūrybinio pažinimo procese;
  • skatinti meno kolektyvų profesinį tobulėjimą ir sudaryti sąlygas jų meninei saviraiškai.

   

 • Tautinių šokių ansamblis "AVE VITA"

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „AVE VITA“ savo kūrybinę biografiją pradėjo 1946 metais. Pirmoji ansamblio vadovė Valė Krisiukėnaitė – Glinskienė. Vėliau ansamblį puoselėjo ir ugdė meno vadovai – Algis Bukauskas, Jonas Danys, Algis Jurgelevičius, Anatolijus Gražulis. Nuo 1986 m. ansambliui vadovauja Kazimieras Kondratavičius.

  Jaunatviškas, kupinas energijos kūrybingas studentiškas kolektyvas yra nuolatinis Kauno miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis. Ansamblis su dideliu pasisekimu koncertavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Turkijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Kroatijoje.

  Ansamblis „AVE VITA“ iš naujo subūrė vokalinę ir instrumentinę grupes. Ansamblyje šoka, dainuoja ir groja apie 100 universiteto studentų. Jie, baigę studijas, pasklis po visą Lietuvą ir toliau skleis ansamblyje įgytą patirtį, meilę ir pagarbą tradicinės kultūros vertybėms.

   

  avevita.jpg (376x240, 359x240)

   

  Ansamblio veiklos svarbūs įvykiai

  • Ansamblis prieš 18 metų surengė pirmąjį Kauno aukštųjų mokyklų tautinių šokių ansamblių festivalį „Ei, studente, sukis vėju!“, kuris tapo tradiciniu tarptautiniu festivaliu.
  • Ansamblių konkurse „Kadagys – 2005" jaunimo šokėjų grupė  - II vieta.
  • Ansamblių konkurse „Klumpakojis – 2006" - I vieta.
  • 2007 m. Choreografijos ir tautinės muzikos ansamblių „Aukso paukštės“ metų nominacijos laimėtojas („Geriausias tautinių šokių ansamblis ir jo vadovas”’).
  • 2009 m. vasarą dalyvavo Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ renginiuose Vilniuje.
  • 2009 m. dalyvavo Tarptautinio tautinio meno festivalio „Braccianno‘s castle 2009“ Italijoje renginiuose.
  • 2009 m. Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus įsakymu Nr. V–72 ansambliui „AVE VITA" suteikta I (pirmoji) kategorija.
  • Ansamblių konkurse „Klumpakojis – 2010" - I vieta.
  • Ansamblių konkurse „Kadagys – 2010" - II vieta.
  • 2011 m. vasarą ansamblis dalyvavo Tarptautinio Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalio „Gaudeamus XVI" renginiuose Vilniuje.
  • 2011 m. koncertavo 52-ajame tarptautiniame folkloro festivalyje „Celestino Graca“ Portugalijoje ir pirmąjį kartą pristatė Lietuvos šokio ir muzikos tradicijas.
  • 2012 m. koncertavo tarptautiniame festivalyje „Summer 2012“ Zadare, Kroatijoje.
  • 2013 m. koncertavo tarptautiniame folkloro festivalyje ,,Affouages 2013”St Amand Montrond, Prancūzijoje.

  Ansamblio vadovai:

  Meno vadovas - Kazimieras Kondratavičius

  Choreografė - Goda Puleikytė

  Liaudies instrumentų orkestro vadovas – GintarasVilčiauskas

  Akompaniatorius - Ričardas Monkevičius

   

  Ansamblio repeticijų tvarkaraštis:

  Pirmadieniais ir ketvirtadieniais 18,00 – 22.00 val.

  Repeticijos vyksta ansamblio ,,AVE VITA’’ aktų salėje (Jankaus g. 2 II-ame aukšte).ir ansamblio studijoje (Jankaus g. 2 IV-ame aukšte)

  Adresas: M. Jankaus g. 2, LT-50275, Kaunas (II-asis LSMU bendrabutis)

 • LSMU MA mišrus choras "NERIS"

  Meno vadovas ir dirigentas: Tomas LAPINSKAS

  Chormeisterė: Ieva TUNKEVIČIŪTĖ

  Koncertmeisterė: Gabrielė DAMBRAUSKAITĖ

   

  Adresas: M. Jankaus g. 2, LT-50275, Kaunas, Lietuva

  El. paštas: choras.neris@gmail.com

   

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto akademinis choras „Neris“ – seniausias ir garsiausias universiteto meno kolektyvas, įkurtas 1925 metais menininko Nikodemo Martinonio iniciatyva. Chorui vadovavo muzikas – folkloristas Z. Slaviūnas, žinomi chorvedžiai ir kompozitoriai: S. Šimkus, K. Kaveckas, K. Griauzdė, A. Kairys, J. Šidlauskas, A. Kazlauskas, A. Mišeikis, A. Kelmelis. Kauno medicinos instituto akademinis choras pasiekė puikių laimėjimų įvairiuose konkursuose, garsino Lietuvą toli už jos ribų.

  Ypač sėkmingi chorui buvo 1965 metai. Jubiliejinėje dainų šventėje miestų kategorijos pajėgiųjų mišrių chorų tarpe jis iškovojo geriausio meninio kolektyvo vardą. Šiais metais chorui suteiktas Respublikos pavyzdinio kolektyvo „Neris“ vardas.

  2005 metai akademiniam chorui „Neris“ tapo naujos pradžios ir atgimimo metais, kuomet chorui vadovauti pradėjo Tomas Lapinskas. Pamažu augdamas ir stiprėdamas choras 2006 metais atšventė 80 metų jubiliejų. Nuo pat pirmųjų žingsnių kolektyvas vėl aktyviai įsiliejo į miesto ir šalies kultūrinį gyvenimą. Akademinis choras yra nuolatinis universiteto renginių, miesto ir Lietuvos dainų švenčių, aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalių ir  Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių “Gaudeamus” dalyvis. 2006 metais dalyvavo Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus XV“ Tartu mieste (Estija).

   

  Du metus iš eilės universiteto choras „Neris“ tapo tarptautinio sakralinės muzikos festivalio ir chorų konkurso „Cantate Domino“ laureatais ir iškovojo aukso diplomus, o 2010 metais surengė II Kauno aukštųjų mokyklų chorų festivalį.

  • V-ajame chorų sakralinės muzikos konkurse „Cantate Domino 2009“ choras įvertintas 90 balų, kas atitinka I-ąjį (tarptautinį) lygį;
  • VI tarptautinio chorų sakralinės muzikos konkurse „Cantate Domino 2010“ apdovanotas aukso diplomu (91,8 balo) – jaunimo iki 25 metų chorų kategorija (C3) ir specialiu prizu už įdomiausiai parinktą programą;
  • 2011 metais vykusiame pirmąjame tarptautiniame konkurse „Kaunas Cantat 2011“ apdovanotas sidabro diplomu.
  • 2013 metais IX tarptautiniame aukštųjų mokyklų mišrių  chorų konkurse „Juventus 2013“ apdovanotas III laipsnio diplomu.
  • 2013 metais Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso metu chorui suteikta I-oji (aukščiausia) kategorija.

  Muzika nepaprastai svarbi jaunam, žengiančiam į savo gyvenimą žmogui, asmenybei. Visada ir ypač dabar. Neįtikėtina vienybė, trykštanti jėga, jaunystės veržlumas – tuo pasireiškia bręstanti akademinė visuomenė. Akademinis choras reikalauja visiško atsidavimo, tyros širdies ir nuolatinio atsinaujinimo, tai labiausiai kintantis kolektyvas.

   

  Choro repeticijų tvarkaraštis:

  Antradieniais ir ketvirtadieniais 18.00 val.

  Repeticijos vyksta choro klasėse (M. Jankaus g. 2, II-asis LSMU bendrabutis, IV-me aukšte).

 • LSMU VA mišrus choras "JUVENTUS"

  juventus.jpg (376x240, 360x240)1948 m. Lietuvos Veterinarijos akademijoje Andrius Kairys įkūrė vyrų chorą, kuris 1949 m. pasiekė gausų 140 dainininkų skaičių . Per 10 metų A.Kairio vadovaujamas vyrų choras tapo pajėgiu meno saviveiklos kolektyvu. Daug koncertavo Kaune, aplankė Vilnių, Rygą, Kijevą, Maskvą kitus miestus. Kolektyvas dalyvavo Kauno miesto ir Respublikinėse dainų šventėse, festivaliuose, apžiūrose ir konkursuose, dažnai laimėdamas aukštas vietas. Choras 1958 m., vadovaujant Stepui Graužiniui, dalyvavo II Pabaltijo studentų dainų šventėje Rygoje. 1960 m. chorui ėmėsi vadovauti Petras Simonavičius. Vyrų choras Kauno miesto ir respublikiniuose konkursuose buvo laimėjęs nemažai prizinių vietų.

  1963 – 1964 metais choro veikla, dėl sumažėjusio sąstato, iširo. Tada nutarta suburti mišrų chorą. P.Simonavičius šį kolektyvą dar paruošė 1965 m. Respublikinei dainų šventei ir koncertinei kelionei į Rygą, tačiau, po to dėl įvairių sunkumų, kolektyvas nutraukė savo veiklą.

  Lietuvos Veterinarijos akademijos choras atkurtas 2004 metų rudenį studentės Justinos Kapučinskaitės iniciatyva. Merginų kolektyvui vadovauti buvo pakviestas Algirdas Viesulas. Po pirmųjų sėkmingų koncertinių metų, studenčių gretas papildė ir vaikinai. Nuo 2006 m. kolektyvas pasivadino skambiu "Juventus" (lot. JAUNYSTĖ) vardu ir laipsniškai perėjo į mišrių chorų kategoriją. "Juventus" pirmaisiais metais koncertavo ne tik savo akademijoje, bet surengė koncertinius pasirodymus įvairiose bažnyčiose Nidoje ir Vilniuje, dainavo Lietuvos Karo akademijoje, dalyvavo Lietuvos aukštųjų mokyklų chorų festvaliuose (2005 ir 2009 m. Vilniuje, 2006 ir 2010 m. Klaipėdoje, 2007 ir 2011 m. Šiauliuose, 2008 m. Kaune), taip pat ir Baltijos šalių "Gaudeamus – XV" Tartu (Estija, 2006), bei Kauno ir Lietuvos dainų šventėse  Vilniuje 2007 ir 2009 m.

  LVA choras, atgimęs po daugiau 30 metų, tęsia dainavimo tradicijas ir istoriją akademijoje.

   

  Choro repeticijų tvarkaraštis:

  pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais nuo 16 val.

  Repeticijos vyksta Veterinarijos akademijoje, Tilžės 18, 4-as korpusas, 2-oje auditorijoje.

   

  Choro vadovas – Algirdas Viesulas, (8-37) 46 86, 8 634 90260; algirdasviesulas@gmail.com

  Koncertmeisterė – Aušra Gruodienė

 • Tautinių šokių kolektyvas ,,Džigūnas’’

  1946 metų rudenį Lietuvos veterinarijos akademijos pirmo kurso studentės Z. Jurkūnaitė, D. Gruodytė, A. Liepinaitytė, S. Budrevičiūtė. V. Milinskaitė (Buržienė) susibūrė į tautinių šokių ratelį. Tautinių šokių kolektyvo vadovais dirbo: J. Vaitkevičius, K. Motuza, A. Miliešis, V. Lukianskas, A. Bukauskas. 

  Nuo 1969 m. iki 2012 m. ,,Džigūno‘‘ kolektyvui daugelį metų vadovavo energingas choreografas Zigmas Rimdeika. Jo vadovaujamas ,,Džigūnas‘‘  1980 m. respublikinėje šokių kolektyvų apžiūroje laimėjo I vietą, 1982 m. tapo visasąjunginio tautinių šokių kolektyvų konkurso laureatu, 1985 m. tapo respublikinės dainų šventės tautinių kolektyvų konkurso laureatu, o 1999 respublikinėje tautinių šokių kolektyvų apžiūroje ,,Pora už poros‘‘ laimėjo I vietą.

  ,,Džigūnas‘‘ yra nuolatinis miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių ,,Gaudeamus‘‘ dalyvis, įvairių apžiūrų laureatas ir prizininkas, koncertavęs daugelyje šalies rajonų ir miestų ir europos šalių (Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje).

  Šiuo metu ,,Džigūnui‘‘ vadovauja jauna Klaipėdos universiteto Menų fakulteto choreografijos katedros absolventė choreografė Vilma Urbonaitė, kolektyvo koncertmeisteris - Kęstutis Visockas. Jos vadovaujama tautinių šokių grupė ,,Džigūnas‘‘ 2013 m.tarprajoniniame  suaugusiųjų liaudiškų šokių konkurse „Pora už poros“ miestų jaunimo šokių grupėje iškovojo II vietą.

   

  Kolektyvo vadovė - Vilma Urbonaitė

  Koncertmeisteris – Kęstutis Visockas

 • Kontaktai

  Adresas:

  M. Jankaus g. 2, LT-50275, Kaunas

   

  Antanas Kelmelis
  Kultūros centro vadovas
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: antanas.kelmelis@lsmuni.lt

   

  Tomas Lapinskas
  Choro ,,Neris’’ meno vadovas
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: choras.neris@gmail.com

   

  Ieva Tunkevičiūtė
  Choro ,,Neris’’ chormeisterė
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: choras.neris@gmail.com

   

  Gabrielė Dambrauskaitė
  Choro ,,Neris’’ akompaniatorė
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: choras.neris@gmail.com

   

  Kazimieras Kondratavičius
  Ansamblio ,,Ave vita’’ meno vadovas
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: kazimieras.kaunas@gmail.com

   

  Goda Puleikytė
  Ansamblio ,,Ave vita’’ choreografė
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas:godapuleikyte@gmail.com

   

  Gintaras Vilčiauskas
  Liaudies instrumentų  orkestro vadovas
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: ensembletuto@yahoo.com

   

  Ričardas Monkevičius
  Akompaniatorius
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: seal@plastena.lt

   

  Algirdas Viesulas
  Choro ,,Juventus’’ vadovas
  Tarnybinis mob. 8 63490260
  El. paštas:algirdasviesulas@gmail.com

   

  Aušra Giedrienė
  Koncertmeisterė
  Tarnybinis mob. 8 65029522
  El. paštas: vargonininke@yahoo.com

   

  Vilma Urbonaitė
  Tautinių šokių kolektyvo ,,Džigūnas’’ vadovė
  Tarnybinis mob. 8 61522302
  El. paštas:vilma.urbonu@gmail.com