Spausdinti

Akušerijos ir ginekologijos klinika

Akušerijos ir ginekologijos kliniką  įkūrė profesorius Pranas Mažylis 1922 m. Pirmaisiais įkūrimo metais klinika buvo įsikūrusi Raudonojo Kryžiaus ligoninėje. 1942 metais ji buvo perkelta į naujai pastatytą  universitetinę ligoninę, o 1972 metais - specialiai suprojektuotą, atitinkančią tuomečius poreikius, Akušerijos ir ginekologijos klinikos pastatą.

Šiandien Akušerijos ir ginekologijos klinika yra pirmaujantis perinatologijos ir ginekologinės chirurgijos centras. Tai yra trečio lygio gydymo centras, priimantis pacientes iš visos Lietuvos. Kliniką sudaro Moterų konsultacija, Gimdymo, Nėščiųjų priėmimo, Akušerijos ir Ginekologijos skyriai. Kiekvienas jų savo ruožtu skirstomas į sektorius, kurių kiekvienas specializuojasi tam tikroje srityje.

Akušerijos ir ginekologijos klinika yra svarbi Universitetinės ligoninės struktūroje. Ji yra didžiausias Lietuvoje tretinio lygio gydymo,  mokymo bei mokslinių tyrimų akušerijoje ir ginekologijoje centras.

Kiekvienais metais apie 350 studentų iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atlieka jų bakalauro studijų klinikinę dalį mūsų klinikoje. Vykdomi mokymai ir kursai ne tik vietiniams gydytojams, bet klinika visuomet atvira lankytojams - specialistams iš kitų šalių, ypač iš rusiškai kalbančių šalių - posovietinio Kazachstano, Tadžikistano, Azerbaidžano. Jau tapo tradicija įvairioms žinomoms valdžios institucijoms kviesti Akušerijos ir ginekologijos klinikos specialistus skaityti paskaitas vietiniuose ir tarptautiniuose susitikimuose.

Klinika yra įvairių mokslinių tyrimų projektų dalyvė, daugelis specialistų dirba kaip konsultantai doktorantams.  

Pagrindinės mokslinių tyrimų sritys yra šios: didelės rizikos nėštumas ir gimdymas, ginekologijos ir onkoginekologijos ligų gydymo būdai, jų diagnozavimas ir optimizavimas, nauji metodai diagnozuojant ir gydant endometriozę.

              

Klinikos vadovė

LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinika

Eivenių g. 2, Kaunas

 

Prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė
Klinikos vadovė

Tel. (8-37) 327 132
El. Paštas: ruta.nadisauskiene@gmail.com
Kabineto Nr. 204

Lekt. Sonata Barilienė
Studijų koordinatorė

Tel. (8-37) 326 591
El. Paštas: sonatabariliene@yahoo.com
 

Ieva Kačiušytė, Brigita Maženytė, Vanda Grabauskienė
Studijų administratorės

Tel. (8-37) 326 994
Kabineto Nr. 402
El. Paštas: kaciusyte.i@gmail.com; bmazenyte@gmail.com

 

 

Akušerijos skyrius

 

Nėštumo ir ekstragenitalinių ligų sektorius

Vadovas – doc. dr. Vladas Gintautas

tel. 8-37 326643  email: vladas.gintautas@gmail.com

 

lekt. Vytautas Abraitis,  asist. Milda Jaržemskienė, doc. Vladas Gintautas,  asist. Gitana Ramonienė

( tel. 8-37 326498 )                                       

Sektoriuje yra tiriamos ir gydomos pacientės, sergančios cukriniu diabetu, gestaciniu diabetu, kitomis nėštumą komplikuojančiomis ligomis (širdies ir kraujagyslių, inkstų, skydliaukės, plaučių), esant daugiavaisiam nėštumui ir jo komplikacijoms, atliekami visi šiuolaikiniai vaisiaus būklės tyrimai, sudaromas nėštumo ir gimdymo priežiūros planas, pateikiamos išsamios rekomendacijos. Vaisiaus hipotrofijos ir užsitęsusio nėštumo atveju atliekami nuoseklūs vaisiaus būklės tyrimai (kartiotokograma, ultragarsinis tyrimas ir doplerometrija). Diagnozavus dvynių transfuzijos sindromą ir atlikus pradinį ištyrimą, organizuojamas nėščiųjų siuntimas į kitas Europos ligonines lazeroterapijai. Sėdmenų pirmeigos atvejais atliekamas išorinis vaisiaus apgręžimas. Moterys su minėtomis patologijomis ir jų naujagimiai prižiūrimos ir po gimdymo. Studentai ir rezidentai turi galimybę susipažinti su nėščiųjų priežiūros ir gydymo ypatumais, vaisiaus būklės tyrimais ir jų interpretacija, vizituoja pacientes iki ir po gimdymo, dalyvauja bendrose vizitacijose, cezario pjūvio operacijose. Gydytojai rezidentai mokomi ir prižiūrimi patyrusių gydytojų turi galimybę atlikti daugumą nėščiosios ir vaisiaus būklės tyrimų, dalyvauti gydymo procese.

 

Nėštumo patologijos sektorius

vadovė – doc. dr. Regina Mačiulevičienė

tel. 8-37 326871 email: reginamaciuleviciene@gmail.com

 

asist. Viktorija Tarasevičienė,  doc. Regina Mačiulevičienė, asist. Nijolė Zubruvienė,

asist. Dalia Česnavičienė (tel. 8-37 326627)

 

Sektoriuje yra gydomos pacientės, sergančios hipertenzinėmis nėščiųjų būklėmis, rezus izoimunizacija, esant kraujavimui nėštumo metu, vaisiaus augimo sulėtėjimui, daugiavaisiam ar užsitęsusiam nėštumui, sėdyninei vaisiaus pimeigai. Didelė dalis pacienčių čia yra prižiūrimos kartu su jų naujagimiais po gimdymo. Studentai ir  rezidentai  dirbdami šiame sektoriuje turi galimybę išmokti  ištirti ir sudaryti gydymo bei stebėjimo planus didelės nėštumo rizikos pacientėms, vertinti vaisiaus būklę, analizuojant kardiotokografijos, echoskopijos  duomenis ir doplerometrinius vaisiaus bei placentos kraujotakos tyrimus. Studentams, rezidentams, podiplominių kursų dalyviams sudaromos sąlygos ne tik dalyvauti nėščiosios ir vaisiaus ištyrimo, klinikinės diagnozės nustatymo bei gydymo procese, pagimdžiusių motinų ir jų naujagimių priežiūroje, bet ir  stebėti bei asistuoti atliekant planines cezario pjūvio operacijas ar kitas akušerines procedūras.

 

Priešlaikinio gimdymo ir nėščiųjų infekcijos sektorius

vadovė -  doc. dr. Meilė Minkauskienė

tel. 8-37 326521 email: meileminkauskiene@gmail.com

 

lekt. Tomas Biržietis, doc. Meilė Minkauskienė, lekt. Kristina Jarienė (tel. 8-37 326517) 

 

Sektoriuje dirba docentas ir du lektoriai, kuriems padedant studijuoja akušerijos ir ginekologijos bei šeimos rezidentai, klinikinius įgūdžius įgyja studentai, studijuojantys LSMU ir kituose universitetuose bei atliekantys klinikinę praktiką pagal mainų programas. Vadovaujant sektoriuje dirbantiems dėstytojams, studentai ir rezidentai atlieka mokslinius darbus priešlaikinio gimdymo, priešlaikinio vaisiaus vandenų nutekėjimo, infekcijos akušerijoje ir ginekologijoje ir kitomis temomis.

 

Gimdymo skyrius

vadovas - doc. dr. Mindaugas Kliučinskas

tel. 8-37 326621  email: mindaugas.kliucinskas@kaunoklinikos.lt

 

doc. Mindaugas Kliučinskas, lekt. Eglė Drejerienė,  asist. Ona Černiauskaitė,  asist. Laima Bagušytė,

Vitalijus Černius, Marija Butylkina, Loreta Karoblienė  (tel. 8-37 326623)

 

LSMUL Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriuje gimdo moterys esant mažai ar didelei rizikai. Skyriuje yra septynios saugią ir jaukią aplinką užtikrinančios gimdymo palatos, operacinė skubioms cezario pjūvio operacijoms ar kitoms būtinoms operacijoms. Greta Gimdymo skyriaus yra Naujagimių intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius. Tai sudaro sąlygas gimdyti jaukioje, vienai šeimai skirtoje aplinkoje, esant mažai rizikai, o didelės rizikos atveju, užtikrinti skubią ir maksimaliai kompetetingą ir saugią pagalbą gimdančiąjai, vaisiui ar naujagimiui.

LSMU ir kitų medicinos mokymo institucijų studentams Gimdymo skyriuje sudarytos sąlygos susipažinti ir sužinoti apie gimdymus, esant mažai rizikai (prižiūrimus tik akušerių) bei didelei rizikai (prižiūrimus specialistų komandos). Šiame skyriuje yra galimybė pamatyti ir pasijusti komandos nariu. Gimdančiai šeimai sutikus, sudaroma galimybė vienam studentui stebėti gimimo procesą, asistuoti šeimai ir personalui.

Svarbiausia, kad studentams sudarytos sąlygos pamatyti, kaip teorinės žinios sudera su praktika.

                                                  

Ginekologijos skyrius

Onkoginekologijos sektorius

vadovė – prof. dr. Daiva Vaitkienė

tel. 8-37 326875 email: vaitkiene.daiva@gmail.com

 

lekt. Adrius Gaurilčikas, doc. Arnoldas Bartusevičius, prof. Daiva Vaitkienė,  Ričardas Augustis,

doc. Saulius Paškauskas, doc. Eimantas Švedas, asist. Dovilė Paulauskienė, asist. Aurelija Janušaitienė

 

Onkoginekologijos sektoriuje ikivėžinėmis ligomis ir vėžiu sergančios pacientės tiriamos ir gydomos naudojant naujausius diagnostikos metodus bei minimaliai invazines operacines technikas.

Šiame sektoriuje studijuojantys supažindinami su  ginekologinio vėžio bei ikivėžinių susirgimų (gimdos kaklelio displazijų, gimdos ir kiaušidžių neoplazijų) diagnostika ir gydymu. Studijuojantys ir besistažuojantys gydytojai turi galimybę aktyviai dalyvauti pacientų tyrimo ir gydymo procese -  ne tik stebėti operacijas, bet ir asistuoti operacijų metu patyrusiems specialistams. Mokymo metu besimokantys turi galimybę dalyvauti kas savaitiniuose tarpdisciplininiuose pacientų aptarimuose, kuriuose dalyvauja patologai, onkologai, chemoterapeutai, radioterapeutai, radiologinės diagnostikos ir kiti specialistai, aptariami ne tik sudėtingi reti ir komplikuoti klinikiniai atvejai, bet ir sudaromas kiekvienos onkologine liga sergančios moters gydymo bei stebėjimo planas. Onkoginekologijos sektoriuje studijuoja ir žinias gilina studentai, rezidentai, podiplominių kursų ir individualių stažuočių dalyviai.

 

Mikroinvazinės ir plastinės ginekologijos sektorius

vadovė – doc. dr. Dalia Regina Railaitė

tel. 8-37 327169  email: drailaite@yahoo.com

 

doc. Dalia Regina Railaitė,  prof. Laima Maleckienė, doc. Eglė Barčaitė

 

Mikroinvazinės ir plastinės ginekologijos sektoriuje gydomos pacientės sergančios labai įvairia ginekologine patologija.  Specifinė sektoriaus sritis – dubens  dugno disfunkcijos, pasireiškiančios lyties organų slinkimu bei šlapimo nelaikymu, gydymas. Studentai gali pamatyti pacienčių, su gimdos ir makšties iškritimu, ištyrimą bei chirurginį gydymą, o taip pat įvairias šiuolaikines šlapimo nelaikymą koreguojančias operacijas. Sektoriuje taip pat atliekamos minimaliai invazinės laparoskopinės ir histeroskopinės operacijos dėl  daugelio ūmių  bei lėtinių lyties organų  ligų. Studentai gali pamatyti endoskopines gimdos miomų, polipų, kiaušidžių cistų, negimdinio nėštumo bei kitas diagnostines ir gydomąsias operacijas.

 

Reprodukcinės funkcijos sutrikimų sektorius

vadovas – doc. dr. Valdemaras Kruminis

tel. 8-37 327193 email : valdemaras.kruminis@kaunoklinikos.lt

 

doc. Valdemaras Kruminis, asist. Nijolė Varanavičienė,  lekt.  Ingrida Mockutė  (tel. 8-37 326181 )

 

Moters reprodukcinės sveikatos sutrikimų sektoriuje gydoma esant mėnesinių ciklo sutrikimams

bei anomaliniam kraujavimui iš gimdos nuo paauglystės iki premenopauzės amžiaus, esant vaisingumo

sutrikimams  bei pagalbinių vaisingumo technologijų komplikacijoms,  esant nėštumo ankstyvai

patologijai ( negimdinis, nesivystantis, savaiminis perisleidimas, trofoblastinė liga).

Yra galimybė įgyti minėtos diagnostikos bei diferencinės diagnostikos žinias. Įsisavinti diagnostikos

bei gydymo tiklsu atliekamų manipuliacijų bei endoskopinių ( histeroskopija, laparoskopija) operacijų

metodikas.

 

Sepsinės ginekologijos sektorius

vadovė - prof. dr. Rūta Jolanta Nadišauskienė

tel. 8-37 326701  email: ruta.nadisauskiene@gmail.com

 

asist. Heraldas Stankevičius, prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė,  asist. Dalia Virginija Butautienė,

lekt. Sonata Barilienė (tel.8-37 326591)

 

Septinės ginekologijos sektoriuje gydomos pacientės sergančios dubens uždegimine liga, ginekologinės kilmės peritonitu bei sepsiu, esant infekcinėms komplikacijoms po gimdymo.

Studentams sektoriuje sudarytos puikios galimybės dalyvauti šių pacienčių ištyrimo bei gydymo procese, stebėti tarpdisciplininį bendradarbiavimą su gydytojais chirurgais, mikrobiologais, echoskopuotojais, intervenciniais radiologais ir kt. Šio sektoriaus išskirtinis bruožas – ligų diagnostika pagal griežtus klinikinius kriterijus ir gydymas adekvačia antibiotikoterapija. Sergančios gimdyvės turi puikias sąlygas gydytis ir, padedant artimiesiems, prižiūrėti sveikus naujagimius. Greta konservatyvaus gydymo atliekama ir daug operacinių intervencijų, kuriose patyrusiems gydytojams asistuoja rezidentai, stebėti operacijas sudarytos sąlygos studentams bei būsimiems šeimos gydytojams-rezidentams.

 

Moterų konsultacija

administratorė - doc. dr. Rosita Aniulienė

tel. 8-37 326929  email: rosita.aniuliene@kaunoklinikos.lt

 

lekt. Ingrida Basevičienė, lekt. Virginija Vanagienė, asist. Rūta Armaitienė,  asist. Laima Vaidotienė, doc. Rosita Aniulienė, doc. Daiva Simanavičiūtė, asist. Eglė Machtejevienė, asist. Regina Norkienė

 

LSMU  KK  MK teikia 3 lygio specializuotą  konsultacinę  pagalbą  onkoginekologijos, rizikingų 

nėštumų, nevaisingumo, endokrininės ginekologijos, uroginekologijos srityse.Taip  pat atliekamas

antenatalinis  genetinis  ištyrimas, teikiama skubi neatidėliotina pagalba.

Per  metus  44 gydytojai pakonsultuoja  apie  30.000 pacienčių, atlieka  apie  1800 ambulatoriniu

operacijų. Čia mokosi, įgyja  praktikinius  įgūdžius  akušerijos  ginekologijos, šeimos  medicinos, 

dermatovenerologijos specialybių  rezidentai, tobulinasi gydytojai. Studentai  iš  ambulatorinių kortelių 

renka  medžiagą  SMD darbams.